Przyjaciel Adamowicza ujawnia! Poruszające słowa

Przyjaciel Adamowicza ujawnia! Poruszające słowa

Gdańsk i cała Polska wspomina Pawła Adamowicza. Szczególnie trudne chwile przeżywają dziś najbliżsi współpracownicy zamordowanego prezydenta. Padają poruszające słowa, które chwytają za serce. Przyjaciel zmarłego prezydenta zdecydował się ujawnić coś, co rozrywa serce. 

Gdańsk od wczoraj pozostaje pogrążony w smutku. Polacy z trudem zbierają myśli po zamordowaniu w czasie finału WOŚP prezydenta Pawła Adamowicza. Włodarz miasta został dźgnięty nożem na światełku do nieba. Lekarze byli bezradni. Mimo szybkiej reakcji i wielogodzinnej operacji prezydent zmarł w poniedziałek, po południu.

Gdańsk wspomina Pawła Adamowicza. Były współpracownik w telewizji: "był fantastycznym kompanem"

Szczególnie trudne chwile przeżywają dziś najbliżsi współpracownicy nieżyjącego włodarza Gdańska. Poruszające i bliskie wspomnienia przekazał widzom Antoni Pawlak, były rzecznik Adamowicza, ale również jego wieloletni przyjaciel. - Paweł Adamowicz był człowiekiem strasznie nieśmiałym. Ale potrafił przemówić - powiedział łamiącym się głosem na antenie TVN 24. Takiego wspomnienia mało kto mógł się spodziewać. Zarządca 400-tysięcznego miasta na pierwszy rzut oka wydawał się pewnym siebie prezydentem, który w sprawach lokalnych czuł się jak ryba w wodzie. - Zostanie w mojej pamięci w trzech osobach: jako gospodarz miasta, wizjoner, który potrafił te wizje przekształcić w rzeczywistość, ale też z fragmentów kameralnych spotkań. W małym gronie nie był prezydentem, a wyluzowanym facetem, który chętnie podejmował dyskusję - ujawnił nieznane fakty o Adamowiczu Antoni Pawlak. Zaznaczał przy tym, że prezydent Gdańska, mimo znakomitego stażu w samorządzie potrafił przyjmować, że myli się w swoich obserwacjach. To trudna sztuka biorąc pod uwagę wyznaczanie kierunku rozwoju tak dużego miasta. - Był jak fantastyczny kompan - zakończył rzecznik. W dalszej części rozmowy w TVN 24 przyznał, że cieszyły go "zmiany na lepsze". W końcu prezydentem blisko 400-tysięcznego miasta Adamowicz zostawał jeszcze jako mężczyzna przed 30-stką. Rzecznik wspominał, że Adamowicz trafiał na zespół niezłych współpracowników. Dzięki wspólnej pracy Gdańsk stał się w ostatnich dekadach miastem, w którym dało się wyczuć mentalność metropolii. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Śmierć niezatapialnego - wydawałoby się - samorządowca wstrząsnęła Polską i światem. Prezydent Duda zapowiedział, że w dzień pogrzebu Adamowicza nastanie żałoba narodowa. Od dziś do czwartku żałoba obowiązuje na terenie Warszawy - ogłoszona stosownym zarządzeniem przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lekarze walczyli o życie Adamowicza na oczach całej Polski. Wiemy co z sekcją zwłok
  2. Po śmierci Adamowicza są kolejne zatrzymania! Straszne, to dzieje się na naszych oczach
  3. Wiek Elżbiety Jaworowicz zadziwia. W czym tkwi sekret jej młodego wyglądu?
  4. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
  5. NIEPOJĘTE! Gwiazda Top Model apeluje o wyrozumiałość dla mordercy Pawła Adamowicza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News