Co warto zobaczyć w Gdańsku? Podpowiadamy

Co warto zobaczyć w Gdańsku? Podpowiadamy Źródło: Wikipedia/Henryk Bielamowicz

Gdańsk - co zobaczyć w nadmorskiej miejscowości? Trójmiasto jest jednym z najczęściej obieranych kierunków na wakacje w Polsce. Dowiedz się, co warto zwiedzić podczas urlopu. Poniżej spis najlepszych atrakcji w Gdańsku.

Gdańsk - historia miasta

Gdańsk jest nadmorską miejscowością o ponad tysiącletniej historii, której charakter kształtował się poprzez wpływ różnych kultur. Niewiele osób wie, że Gdańsk jest uznawany za symboliczne miejsce wybuchu II Wojny Światowej oraz upadku komunizmu w Europie Środkowej. Warto dodać, że to nadmorskie miasto jest gospodarzem największych na świecie targów bursztynów i wyrobów bursztynowych.

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

  • Starówka

Jeśli wybierasz się na dzień lub dwa, to warto zacząć zwiedzanie od spaceru po Starym Mieście, które jest bogate w zabytki, przez co klimat tam panujący wprost zapiera dech w piersi. Bez względu na charakter Twojego pobytu w Gdańsku, starówka jest koniecznym punktem na mapie, który trzeba odwiedzić.

  • Droga Królewska

Jak już mowa o starówce, to najlepiej się tam udać podążając wzdłuż historycznej Drogi Królewskiej, na którą wejdziemy przechodząc przez Bramę Wyżynną, w której mieści się Centrum Informacji Turystycznej. Tuż za Bramą znajduję się Barbakan Gdański, innymi słowy Katownia i Wieża Więzienna. Kierując się dalej trafimy do Złotej Bramy. Na horyzoncie pojawi się Dwór bractwa św. Jerzego, Teatr Wybrzeże i Targ Węglowy. Nie sposób będzie nie zauważyć 80 metrowej wieży gotyckiego Ratusza Głównego Miasta. 

  • Długi Targ Gdański

Na Długim Targu spotkamy jeden z symboli Gdańska - fontannę Neptuna. Równie warto zobaczyć niedaleki Dwór Artusa.

  • Zielona Brama 

Drogę Królewską zamyka Zielona Brama, pierwotnie rezydencja królewska, dziś siedziba Muzeum Narodowego. Idąc na jej drugą stronę, wędrówka po Trakcie Królewskim się kończy. Patrząc przed siebie, jesteśmy w stanie zaobserwować najstarszy europejski dźwig portowy, słynnego Żurawia.

Przez cały rok Gdańsk odwiedza około 2 mln osób. Niewątpliwie jest to imponujący wynik, ale nie dziwi, w końcu Trójmiasto jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Ilość pięknych zabytków i niecodzienna architektura nie mogły spowodować, że było by inaczej. 

Źródło: Fajnepodróże

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News