Ostatnio znalazłem manipulację na portalu Gazeta.pl i ilość wejść na Pikio rozwaliła serwery. Dzisiaj znalazłem kolejną. Oto fragment tekstu z portalu Gazety Wyborczej na temat marszu antyfaszystów.

„Zanim marsz ruszył spod bramy UW do zgromadzonych podszedł mężczyzna trzymający flagę Związku Radzieckiego i krzyczał do zebranych „komuniści”. Ci zaczęli na niego napierać. Po chwili do akcji wkroczyli policjanci, którzy odsunęli „prowokatora” na bok”.

Z tego co zrozumiałem, na marsz przyszedł prowokator, który zaczął wyzywać uczestników od komunistów i przyniósł ze sobą flagę Związku Radzieckiego, żeby zorganizować całe show.

Ciekaw jestem kto pracuje w Gazecie, ponieważ do tego tekstu dołączyli film, na którym widać zupełnie co innego.

„Komuniści!”: incydent przed marszem antyfaszystów na Krakowskim Przedmieściu

„Polscy komuniści są takimi samymi aktywizatorami….” – krzyczy facet z flagą ZSRR. Uczestnicy marszu elegancko każą mu opuścić lokal i faktycznie zarzucają, że to „aktor” i „prowokator”.

Okazuje się, że wcale tak nie jest. To Mateusz Cichocki, zadeklarowany komunista, którego profil można zbadać na Facebooku – LINK.

Komunista w czapce New Era. Chapeau bas.

Kolejna manipulacja dotyczy liczebności marszu. W sieci znalazłem taką grafikę z dzisiejszego marszu, z fragmentem tekstu z Gazeta.pl.

gazeta.plmanipulacja

Do Gazeta.pl – przestańcie manipulować, bo po raz trzeci Was złapię, a nie chcę pisać trylogii.

LINK do mojego fanpejdża

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta