FREXIT: Coraz większe nastroje antyunijne nad Sekwaną

FREXIT: Coraz większe nastroje antyunijne nad Sekwaną

W ostatnich miesiącach nastroje antyunijne i powrót do koncepcji pragmatycznej polityki państw narodowych zyskały ogromną rzeszę zwolenników. 

Szczególnie wyraźnie dało się zauważyć ten trend w zachodnich demokracjach. Brexit, oraz zwycięstwo Donalda Trumpa nadal wywołują skrajne emocje. Czy Europę czeka kolejny szok?

Nazwisko Marine Le Pen nieustannie pojawia się w kontekście Frexitu. Dla jednych szefowa Frontu Narodowego jest doskonałym wyborem dla niezadowolonych z rządów lewicy i polityki UE dla innych niebezpieczną populistką. Jest jednak niewątpliwie jednym z czarnym koni w nadchodzących wyborach.

W wyścigu o fotel prezydenta bierze również Emmanuel Macron, kandydat lewicy, były minister gospodarki o poglądach pro unijnych. W przypadku wygranej zostanie on najmłodszym prezydentem w historii Francji.

Centroprawica przedstawiła najbogatszy wachlarz możliwości stanowiąc alternatywę dla umiarkowanych lub niezdecydowanych wyborców wystawiając aż siedmiu kandydatów z partii republikańskiej. Wśród nich Nicolas Sarkozy, Alain Juppe i Francois Fillon.

Komentatorzy podkreślają, że wyniki wyborów zadecydują nie tylko o losach Francji, ale też całej Europy i jej wielkim projekcie jakim jest Unia Europejska, która bez Francji istnieć nie może.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News