Podano wyniki frekwencji w II turze wyborów. Wszyscy liczyli na rekord, ale dane zdumiewają

Podano wyniki frekwencji w II turze wyborów. Wszyscy liczyli na rekord, ale dane zdumiewają Źródło: Jakub Kaminski/East News

Frekwencja w II turze wyborów okazała się zdumiewające. Dane właśnie obiegły media, wywołując ogromne poruszenie w opinii publicznej. Wszyscy od początku liczyli na rekord.

Frekwencja z 12 lipca sprawiła, że wszystkim aż opadły szczęki. Zaledwie chwilę temu oficjalnie zostały przekazane dane, których nie spodziewał się chyba nikt. W porównaniu z I turą wynik jest jeszcze bardziej zatrważający. 

Podano, jaka była frekwencja w II turze wyborów. Niewiarygodne 

Na wstępnie należy wspomnieć, że 28 czerwca, czyli w dniu I tury wyborów, dane dotyczące frekwencji okazały się naprawdę wysokie. Do godziny 12:00 wynosiła ona 24,08%, co w porównaniu z wyborami sprzed 5 lat, gdy o tej samej porze głos oddało 17,40%, daje naprawdę dobry wynik. Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazywanymi przez PKW, w dniu dzisiejszym, do godziny 12:00 zagłosowało aż 24,73%, czyli o około 100 tysięcy więcej osób niż dwa tygodnie temu. 

- W wyborach prezydenta RP według stanu na godz. 12 w dniu 12 lipca 2020 roku - liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, czyli liczba osób ujętych w spisach wyborców w obwodach, z których otrzymano dane, wyniosła 29 147 064 osoby. Wydano karty do głosowania 7 209 052 osobom uprawnionym do głosowania, co stanowi 24,73 proc. w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach - mówił przewodniczący PKW, Sylwester Marciniak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

II tura wyborów dobiegła już końca, a całodniowa frekwencja wprawiła wszystkich w osłupienie. Po I turze PKW liczyła na rekord, ale finalne dane zaskoczyły chyba wszystkich. Oficjalnie poinformowano, że w II turze wyborów prezydenckich 2020 wzięło udział 68.9% osób uprawnionych do głosowania. 

Dzisiaj grzeje: 1. PKW właśnie przekazała pierwsze dane dot. frekwencji. Liczba może być zaskoczeniem dla wielu

2. Kamil Durczok podzielił się szczerym wyznaniem. Dotyczy stanu jego zdrowia

Najwyższą frekwencję odnotowano w województwie mazowieckim, z kolei na drugim miejscu uplasowało się województwo małopolskie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Porażające wiadomości obiegły media. Erling Haaland wyrzucony z klubu, decyzja była oczywista (WIDEO)
  2. Wow, co za stylizacja. Magda Gessler zachwyciła w lokalu wyborczym, uwagę zwraca 1 szczegół
  3. Bliski przyjaciel i współpracownik Rydzyka ujawnił o nim całą prawdę. Do tej pory milczano o jego słowach
  4. Irena Kwiatkowska przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co zobaczyła
  5. Ministerstwo oficjalnie oznajmiło zmiany w prawie. Wraca system z PRL
  6. Śmierć ukochanej córki, a teraz znów smutna wiadomość. Ewa Bem przeżywa trudne chwile

Źródło:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News