manifestacja paryż
fot. twitter/ ‏@matthewchampion
Wiadomości Pikio - 11 Kwietnia 2015

Francuzi protestują przeciwko oszczędnościowej polityce rządu

W ubiegłym tygodniu w całej Francji odbyły się wielotysięczne manifestacje sprzeciwiające się polityce oszczędnościowej francuskiego rządu. Według różnych szacunków na ulice wyszło ok. 300 tysięcy osób, w samym Paryżu protestowało nawet 120 tysięcy.

Zorganizowane przez związki zawodowe manifestacje zrzeszyły pod swoimi sztandarami Francuzów sprzeciwiających się coraz większym oszczędnościom wprowadzanym przez rząd Francoisa Hollande'a. Na niesionych przez protestujących transparentach można było przeczytać takie hasła jak "Nie dla polityki oszczędności, tak dla zarobków, usług publicznych, zatrudnienia i osłon społecznych". Według francuskich mediów ubiegłotygodniowe manifestacje to jedynie sprawdzian możliwości związków zawodowych, które zamierzają wypowiedzieć rządzącym wojnę z uwagi na postępujące osłabianie sektora publicznego i siły nabywczej mającymi być konsekwencją nieudolnej polityki oszczędnościowej francuskiego rządu.

źródło: bankier.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News