Nastoletnia Francuzka została zatrzymana przez policję w związku ze wspieraniem przez nią dżihadystów z Państwa Islamskiego. Okazuje się bowiem, że dziewczyna była czynnie zaangażowana w rozpowszechnianie propagandy ISIS. Istnieją także podejrzenia, że mogła planować atak terrorystyczny.

16-latka wpadła w ręce francuskiej policji w czwartek, kiedy funkcjonariusze przeprowadzali czystki antyterrorystyczne na przedmieściach stolicy. Mimo swojego młodego wieku, dziewczyna z powodzeniem przewodziła w internecie grupie zajmującej się propagandą ISIS. Umieszczała też w mediach społecznościowych apele ISIS i komunikowała się z innymi sympatykami ekstremistów za pomocą komunikatora Telegram.

Materiały znalezione na skonfiskowanym telefonie i komputerze zrodziły podejrzenia, jakoby 16-latka czynnie wspierała Państwo Islamskie w przeprowadzaniu zamachów. Zatrzymana nie chciała jednak niczego potwierdzać i wskazywać konkretnych celów.

W poniedziałek została przesłuchana przez śledczego, który zajmuje się walką z terroryzmem. Ten ocenił, że dziewczyna jest „niezwykle zradykalizowana”. Sąd postanowił o przedłużeniu aresztu tymczasowego dla 16-latki, a śledczy chcą, by ta odpowiedziała za działalność terrorystyczną.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: wprost.pl, onet.pl, polskieradio.pl
pt

...

Zobacz również