Francja: Odkryto nielegalne muzułmańskie przedszkole. Ekstremiści indoktrynowali tam dzieci

Francja: Odkryto nielegalne muzułmańskie przedszkole. Ekstremiści indoktrynowali tam dzieci Źródło: źródło: msecnd.net, wikimedia.org

Pod przykrywką działało nielegalne islamskie przedszkole, które rozbito właśnie we Francji. Placówka zajmowała się indoktrynacją najmłodszych muzułmanów, którym wpajano skrajne poglądy.

Po raz pierwszy we Francji zlokalizowano taką nielegalną placówkę. Ta mieściła się w podparyskim getcie muzułmańskim o nazwie Evry. Do ośrodka uczęszczało kilkadziesiąt dzieci. Przedszkole nie zostało wcześniej wykryte, gdyż oficjalnie funkcjonowało jako stowarzyszenie użyteczności publicznej.

Chłopcy w wieku przedszkolnym uczeni byli między innymi, że muzyka jest dziełem szatana, a każda dziewczynka i kobieta powinna była nosić strój zakrywający niemal całe ciało. Dzieciom wpajano także, że walka z niewierzącymi to święty obowiązek muzułmanów.

Odkrycie paryskich służb wywołało niemały skandal we Francji. Spowodowało także przeprowadzenie kontroli w dwóch innych placówkach w Evry, które podejrzewane są o prowadzenie podobnej działalności. MSW zakłada jednak, że takich dżihadystycznych przedszkoli we Francji może być o wiele więcej.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: rmf24.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News