Do ataku na tle religijnym doszło w piątek rano w Starsburgu. Do idącego ulicą Żyda podbiegł nieznany mężczyzna i dźgnął go nożem. Agresor podczas ataku wykrzykiwał „Allahu Akbar”.

Zdarzenie miało miejsce na północy Strasburga w godzinach porannych. Muzułmanin zaatakował 55-letniego rabina pobliskiej gminy wyznaniowej, kiedy ten wracał do domu. Po dźgnięciu żydowskiego duchownego, zbiegł z miejsca przestępstwa.

Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali policję i kartkę. Rabin natychmiast trafił do lokalnego szpitala. Lekarze podają, że jego stan jest stabilny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W odwiedziny do poszkodowanego udał się rabin Strasburga, który na Twitterze poprosił o modlitwy za zdrowie ofiary ataku.

Policjanci nie mieli problemu ze schwytaniem agresora. Pomogli im w tym świadkowie, którzy sprawcę określili jako śniadego mężczyznę w wieku 30-40 lat. Funkcjonariusze nie chcą jednak komentować sprawy. Na zapytania dotyczące jego motywu mówią tylko, że muzułmanin ma za sobą leczenie psychiatryczne.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: niezalezna.pl, onet.pl, wprost.pl
pt

...

Zobacz również