Francja: Atak nożem na rabina

Francja: Atak nożem na rabina Źródło: źródło: flickr.com

Do ataku na tle religijnym doszło w piątek rano w Starsburgu. Do idącego ulicą Żyda podbiegł nieznany mężczyzna i dźgnął go nożem. Agresor podczas ataku wykrzykiwał "Allahu Akbar".

Zdarzenie miało miejsce na północy Strasburga w godzinach porannych. Nożownik zaatakował 55-letniego rabina pobliskiej gminy wyznaniowej, kiedy ten wracał do domu. Po dźgnięciu żydowskiego duchownego, zbiegł z miejsca przestępstwa.

Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali policję i kartkę. Rabin natychmiast trafił do lokalnego szpitala. Lekarze podają, że jego stan jest stabilny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W odwiedziny do poszkodowanego udał się rabin Strasburga, który na Twitterze poprosił o modlitwy za zdrowie ofiary ataku.

Policjanci nie mieli problemu ze schwytaniem agresora. Pomogli im w tym świadkowie, którzy sprawcę określili jako śniadego mężczyznę w wieku 30-40 lat. Funkcjonariusze nie chcą jednak komentować sprawy. Na zapytania dotyczące jego motywu mówią tylko, że napastnik ma za sobą leczenie psychiatryczne.

źródło: niezalezna.pl, onet.pl, wprost.pl pt

Następny artykuł