Restauracja La Cenacle Tremblay-en-France
źródło: viamichelin.com
Wiadomości Pikio - 29 Sierpnia 2016

Francja: Menadżer wyrzucił muzułmanki z restauracji. "Wszyscy muzułmanie to terroryści" (video)

Kłótnią z menadżerem skończyła się wizyta dwóch muzułmanek w ekskluzywnej restauracji La Cenacle. Kobiety zostały wyrzucone z restauracji przez menadżera, po tym jak mężczyzna stwierdził, że "wszyscy muzułmanie to terroryści".

Do sytuacji doszło w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin w Tremblay-en-France na północy kraju. Do lokalu przyszły dwie muzułmanki, by zjeść kolację. Kiedy kobiety czekały na obsługę, podszedł do nich menadżer lokalu i kazał im wyjść. Stwierdził bowiem, że wyznawcy Allaha nie mają prawa stawiać nogi w lokalu, gdyż "wszyscy muzułmanie to terroryści".

"Terroryści to muzułmanie, wszyscy muzułmanie to terroryści. Ostatnio zabili księdza. To jest świecki kraj i mam prawo do swojego zdania. Nie chce ludzi, takich jak wy, w mojej restauracji. Wynocha stąd" - mówił mężczyzna.

Muzułmanki zarzuciły Francuzowi rasizm i stwierdziły, że "nie chcą być obsługiwane przez rasistę", w związku z czym niedługo potem wyszły.

Restaurator już został przesłuchany przez policję w związku z podejrzeniem szerzenia rasizmu i dyskryminacji. Z kolei dwie kobiety uzyskały wsparcie ze strony lokalnej społeczności muzułmańskiej, która zebrała się pod placówką, by protestować i wzywać do bojkotu La Canacle.

Menadżer już oświadczył, że dał się ponieść emocjom, gdyż jego przyjaciel zginął w zamachu terrorystycznym na klub Bataclan w listopadzie zeszłego roku. Mężczyzna stwierdził, że "nie wierzy w to, co powiedział".

"Miałem przyjaciela, który zginął w czasie ataku na klub Bataclan Nie wierzę w to co powiedziałem, moje słowa nie odzwierciedlają tego, co myślę" - oświadczył restaurator.

https://www.youtube.com/watch?v=cY3oimFTXKMPOLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCOObserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!źródło: rp.pl, youtube.compt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News