Papież Franciszek jest bardzo popularną osobą, nawet wśród niewierzących. Na stronach książki, która ukarze się w sobotę, a będzie opowiadać o samym duchownym, Argentyńczyk wyznał, kogo bał się przez długie lata. Okazuje się, że pewna grupa osób wywoływała w papieżu lęk i niepewność.

W tę sobotę ukarze się we Włoszech, redagowany od kilku lat przez Antonio Spadaro, tom wywiadów z głową Kościoła. Zawarte są w nim bardzo intymne szczegóły z życia obecnego biskupa Rzymu. Bergoglio opowiedział też, czego bał się najbardziej w czasie posługi.

– Mam twarz twardziela, ale jestem też nieśmiały – napisała papież we wstępie.

Otóż Franciszek najbardziej lękał się dziennikarzy. Bał się przeinaczania sensu jego wypowiedzi oraz tego, że postawią g w trudnej sytuacji. Papież zaznaczył, że przed każdym wywiadem modli się o ostrożność. Dodał też, iż podczas spotkań z dziennikarzami stara się patrzeć im prosto w oczy i szczerze odpowiada na pytania.

– W Buenos Aires bałem się dziennikarzy. Myślałem, że mogą postawić mnie w trudnej sytuacji i dlatego nie udzielałem wywiadów […]. Zawsze obawiałem się złych interpretacji tego, co mówię […]. Wiem, że muszę być ostrożny i mam nadzieję, że jestem. Modlę się zawsze do Ducha Świętego, zanim zacznę słuchać pytań i odpowiadać. Tak, jak nie mogę tracić rozwagi, nie mogę też tracić zaufania – opowiedział o swoich doświadczeniach papież Franciszek.

źródło: wp.pl

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

...

Zobacz również