Największa zmiana od kilkuset lat, katolicy przerażeni. Franciszek oficjalnie zniesie...

Największa zmiana od kilkuset lat, katolicy przerażeni. Franciszek oficjalnie zniesie... Źródło: Fot. YouTube

Kościół czeka prawdziwa rewolucja! Papież Franciszek planuje wprowadzenie zmian, które przywrócą Kościół do stanu sprzed setek lat. Co na to jednak współcześni katolicy?

Franciszek znany jest jako kapłan-reformator, który stara się odmienić współczesne oblicze wspólnoty wiernych. Papież doskonale wie, że jeśli katolicy mają pozostać blisko Kościoła, musi dokonać pewnych zmian. Pierwszym krokiem było bez wątpienia znacznie bardziej przychylne spojrzenie na osoby rozwiedzione, które zdecydowały się wejść w kolejny związek.

Papież Franciszek ma plan

Nowa zmiana, nad którą zastanawia się obecnie Stolica Apostolska, wywołuje jednak zdecydowanie większe kontrowersje.  Dotyczy bowiem celibatu katolickich księży oraz jego ewentualnego... ograniczenia. Jaką koncepcję wysuwa papież? Chodzi o święcenia kapłańskie mężczyzn już żonatych (tzw. viri probati). ZOBACZ TAKŻE: Tajemnicze zaginięcie polskiego polityka. Służby rozkładają ręce – Kościołowi zawsze chodzi o to, aby rozpoznać właściwy moment, kiedy Duch Święty czegoś żąda. Musimy zastanowić się nad możliwością dopuszczenia do kapłaństwa „viri probati”. Trzeba będzie wtedy także określić ich zadania na przykład w daleko położonych parafiach – powiedział papież.

Reakcja katolików

Wierni nie mają wątpliwości, że taki krok wiąże się jednoznacznie z całkowitym zniesieniem celibatu w przyszłości. Chociaż Franciszek wciąż twierdzi, że "viri probati" to tylko „nieznaczna zmiana”, kapłan musi zdawać sobie sprawę z tego, jak mocno uderzy nią w sztywne do tej pory fundamenty Kościoła. Święcenia żonatych oraz zniesienie celibatu dla wszystkich księży dzieli bowiem bardzo niewielki krok. ZOBACZ TAKŻE: Mandat za nowy dowód osobisty. Nowe, skandaliczne przepisy w Polsce Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu