Papież Franciszek odważnie to ujawnił! “Kusiła mnie kobieta”

Papież Franciszek odważnie to ujawnił! “Kusiła mnie kobieta” Źródło: Fot. Wikipedia

Franciszek jest najbardziej nowoczesnym papieżem, jakiego poznał świat. Jego poglądy na temat seksu, zakładania rodziny, pedofili i wielu, wielu innych zaskakują wiernych i przekonują ich do powrotu na ścieżkę wiary.

Franciszek nie należy do osób, które chcą zmieniać wszystko wokół, tylko nie siebie samego. Jako pierwsza osoba na tak wysokim stanowisku zrezygnował z ekskluzywnej limuzyny i jako formę transportu wybrał komunikację miejską. Teraz papież zaskoczył znowu. Czym?

Franciszek: byłem kuszony przez kobietę

Temat celibatu wśród księży katolickich wraca jak bumerang. Wielu duchownych przegrało walkę z pokusą, jaką jest kobieta i seks. Nie sztuką jest zachować wierność wobec Kościoła, gdy wokół nic nie kusi. Sztuką jest przezwyciężyć ludzkie skłonności i w odpowiednim momencie potrafić powiedzieć NIE. Papież Franciszek również ma na swoim koncie próby kuszenia przez kobietę, o czym mówi w otwarty sposób. -  Byłem oczarowany dziewczyną, którą poznałem na weselu wujka. Byłem zaskoczony jej urodą, intelektem. Urzekła mnie! - przyznaje duchowny. W wywiadzie, w którym padły te słowa, papież zaznaczył również, że sytuacja ta miała miejsce jeszcze przed posługą kapłańską. Żadne przykazanie nie zostało więc złamane.

Rozterki w seminarium

Mimo tego, że Franciszek nie był wtedy księdzem, to... był już w seminarium! Opowiada, że musiał wszystko jeszcze raz przemyśleć i poukładać sobie w głowie. Takie decyzje nie należą przecież do tych z rodzaju łatwych. To coś, co przeważa na całym życiu. - Byłem ciągle wolny, ponieważ byłem w seminarium. W każdej chwili mogłem wrócić do domu i tyle. Musiałem jeszcze raz przemyśleć moje wybory. Wybrałem ponownie, lub bardziej zostałem wybrany, by podążyć ścieżką wiary – wspomina papież Franciszek. DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ Wyznał też, że myślał o kobiecie na tyle usilnie, że nie pozwalało mu to nawet skupić się na modlitwie. Za każdym razem, gdy próbował wdać się w rozmowę z Bogiem, przez oczami miał obraz przepięknej kobiety. Z jednej strony był stuprocentowo przekonany o tym, że chce pełnić posługę kapłańską i że to jest odpowiednia droga dla niego, a z drugiej, w jego sercu pojawiło się ziarno zwątpienia. - Nieustannie o niej myślałem. Nie mogłem przestać. Kiedy po weselu u wujka wróciłem do seminarium, przez ponad tydzień nie mogłem się modlić. Kiedy tylko próbowałem się modlić do Boga, w mojej głowie pojawiał się obraz dziewczyny, a myśli wędrowały ku niej, zamiast skupić się na modlitwie - szczerze wyznał Ojciec Święty.  1. Marta Kaczyńska nie ma się czym chwalić. Wszyscy mówią o wstydliwych faktach z jej młodości.
  2. Kebab w Milionerach? Uczestnik już zawsze będzie się palił po tym ze wstydu
  3. Wielka tragedia Magdy Gessler. Niejeden człowiek by się po tym nie pozbierał
Następny artykuł