„Smoleńsk” został oceniony bardzo nisko przez użytkowników największej polskiej bazy filmowej, czyli portalu Filmweb. Średnia uzyskana przez produkcję równa się wynikowi tragicznego „Kac Wawa”. 

Film „Smoleńsk” nie zaczyna dobrze swojej walki o widzów. Użytkownicy Filmwebu nie zostawiają na produkcji suchej nitki, a ocena spadła do poziomu „Kac Wawa”, czyli filmu, który wyznacza standardy żenady w polskiej kinematografii.

Należy podkreślić, że najprawdopodobniej część osób nisko oceniła film bez oglądania, tylko dlatego, że nie zgadzają się z tezami stawianymi przez autorów.

Jednakże, w komentarzach nawet osoby, które uważają, że w Smoleńsku doszło do zamachu, przekonują, iż film został kiepsko zrealizowany i ośmiesza temat katastrofy smoleńskiej oraz działania Antoniego Macierewicza w tym kierunku.

Mała część widzów twierdzi z kolei, że film nie jest idealny, ale za to „przedstawia prawdziwą wersję wydarzeń”. Naturalnie w komentarzach trwają regularne bitwy i dyskusje na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej.

kac-wawa1

smolensk1

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Zobacz również