Film Jerzego Hoffmana
kadr filmu "Ogniem i mieczem"
Weronika Wasiak - 29 Września 2020

Pamiętacie kultowy film Jerzego Hoffmana?

Ten film zna chyba każdy, a nawet - znać powinien. Jerzy Hoffman wydał na nakręcenie go niebotyczne pieniądze, co, jak się szybko okazało, w pełni mu się opłaciło.

Pamiętacie film z powyższego zdjęcia? To tylko jeden kadr, ale wielu z was zapewne już doskonale skojarzyło niektóre wątki i postaci. Kultowa produkcja regularnie pojawia się na antenie polskiej telewizji.

Niezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocNiezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocCzytaj dalej

Czy wiecie, jaki to film? Jego reżyserem jest Jerzy Hoffman

Film historyczny z 1999 roku, w reżyserii Jerzego Hoffmana, to ostatnia część trylogii Henryka Sienkiewicza. Tych kilka informacji wystarczy, by każdy przypomniał sobie tytuł produkcji. Ekranizacja książki, o tym samej nazwie, jest często wyświetlana w szkołach, ale też na antenie polskiej telewizji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Główne role odegrali: Bohdan Stupka, Aleksandr Domogarow, Krzysztof Kowalewski i Michał Żebrowski. Główny bohater, wracając z misji na Krymie, ratuje życie kozackiemu pułkownikowi. Później, w czasie postoju w przydrożnej karczmie, zaprzyjaźnia się z dwoma szlachcicami. To jednak dopiero początek.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd właśnie ogłosił nowy zakaz. Od 30 września duże utrudnienia dla wielu Polaków

2. Uczestnik „Rolnik szuka żony” przekroczył wszelkie granice. Jest odpowiedź TVP, widzowie wściekli

3. Nagle przywrócono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

Dalsze losy doskonale pamięta każdy, kto choć raz oglądał ten film. Pamiętacie, jaki tytuł nosiła jedna z szerzej rozpoznawalnych produkcji kinowych?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. TVP zaprosiło Marcina Najmana. Celebryta dał "wykład" na temat LGBT (WIDEO)
  3. Informacje o nagłej śmierci spadły jak grom z jasnego nieba. Miał dopiero 45 lat
  4. Potężne ognisko koronawirusa w Polsce. Porażające informacje
  5. Nie żyje 3-miesięczne niemowlę. Matka dziecka i jej partner aresztowani, porażające szczegóły
  6. Jedząc ryż możesz sobie poważnie zaszkodzić. Wszystko przez błędy w gotowaniu, które popełnia 90% Polaków

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News