FIFA walczy z seksizmem. Na ekranie nie zobaczycie "gorących" fanek mundialu

FIFA walczy z seksizmem. Na ekranie nie zobaczycie "gorących" fanek mundialu Źródło: fot. youtube.com

Mistrzostwa świata w piłce nożnej są najgłośniejszą imprezą sportową na świecie. Co cztery lata nadawcy walczą o prawa do niej, a miliony osób zasiadają przed telewizorami, by kibicować najlepszym futbolistom na naszej planecie. FIFA postanowiła jednak ukrócić działania operatorów kamer, które uważają za seksistowskie.

XXI. mundial okazał się ogromy sukcesem nie tylko finansowym, ale i propagandowym. M.in. dzięki jego transmisji nasza TVP odbiła się od finansowego dna, doszło do wielu sensacji i padło kilka rekordów. Przypomnijmy, że po raz pierwszy w historii w finale imprezy zagra Chorwacja, która podobny sukces ostatnio odniosła dwadzieścia lat temu, gdy w 1998 roku zajęła trzecie miejsce. Rok ten jest również ważny dla ich finałowych rywali Francuzów, którzy wówczas zdobyli jedyne do tej pory złoto. Mundial jest również idealną okazją dla kibiców do dobrej zabawy i zobaczenia na żywo ich idoli. Operatorzy kamer uwielbiają zwracać uwagę na najzabawniejszych z fanów, tych najdziwniej ubranych, najbardziej entuzjastycznych, zapłakanych, lub na najpiękniejsze kobiety na trybunach. Z tym ostatnim problem ma Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej.

FIFA walczy z seksizmem

Zbliżenia na najpiękniejsze fanki sportu przyszły do Polski zza Oceanu. W ten sposób rozpoczęła się kariera gwiazdy kina Pameli Anderson, czy polskiej modelki Natalii Siwiec. FIFA w osobie jej koordynatora ds. równouprawnienia Federico Addiechiego postanowiła zakazać tej praktyki. Zdaniem organizacji jest ona seksistowska i nie powinna mieć miejsca i to nie tylko na rosyjskim mundialu, ale także w przyszłości. - Jest to jedno z działań, które zdecydowanie będziemy kontynuować w przyszłości, to normalna ewolucja - powiedział działacz. Czy faktycznie będzie tak, jak zapowiedział Włoch, nie wiadomo. Faktem jest jednak, iż to pierwsza sytuacja, kiedy FIFA zabrała głos w sprawie praktyki, która przyczyniła się wielu modellingowych karier. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat słynnego, polskiego aktora. Musiał spać w samochodzie, stracił wszystko
  2. Tajemnicza tragedia. 27-letni Polak wypadł przez okno, matkę znaleziono martwą
  3. POLSKA. Zwyrodnialec strzela do zwierząt! Szukamy sprawcy
  4. Jak dbać o stopy latem? Domowe sposoby
źródło: tysol.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News