Trudno jest uwierzyć w to, że Festiwal Piosenki Smoleńskiej odbył się naprawdę. Specjalną relację dla niedowiarków przeprowadziła jednak Telewizja Trwam. Internauci są w głębokim szoku i w znacznej większości wyśmiewają kontrowersyjne wydarzenie.

Festiwal pod tytułem „Oratorium Szlakiem Ikara” odbył się w Toruniu, który jest prawdziwym sercem środowisk związanych z Telewizją Trwam i Radiem Maryja pod kierownictwem ojca Tadeusza Rydzyka. Koncert stanowił osobliwe upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej.

Festiwal Piosenki Smoleńskiej w TV Trwam

Jak zaznaczają internauci, sponsorem festiwalu miał być KGHM Polska Miedź. Dlaczego tak się stało? Tego wciąż nie wiemy.

ZOBACZ TAKŻE: To oficjalny KONIEC KOD? Szef organizacji nie pozostawia złudzeń

Piosenki wykonane w czasie koncertu oczywiście nawiązywały bezpośrednio do tragedii, w której zginął prezydent Lech Kaczyński oraz 95 innych osób. Jedna z nich, nosząca tytuł „Wrak Stalowy”, szczególnie zapadła widzom w pamięć.

Zadziwiające treści

Jej wykonawca wyśpiewał bowiem, że… „nie wszystkiemu winne drzewo”. W oczywisty sposób zasugerował więc prawdziwość doniesień o rzekomym zamachu.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński przeszedł na emeryturę. Nie uwierzycie ile dostaje miesięcznie od podatnika

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]


Dwa auta od bezdomnego? Internauci bezlitośnie kpią z o. Rydzyka [MEMY]