ferie zimowe minister zdrowia
Pixabay PhotoMIX-Company
Joanna Szwalikowska - 19 Listopada 2020

Minister zdrowia wypowiedział się o feriach i sezonie narciarskim. Fatalna informacja dla wielu Polaków

Ferie zimowe oraz tegoroczny sezon narciarski stoją pod znakiem zapytania. Minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił zabrać głos w tej sprawie. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych.

Ferie zimowe oraz sezon narciarski zostały postawione pod znakiem zapytania przez ministra zdrowia Adam Niedzielskiego. Słowa szefa resortu z pewnością nie spodobają się wielu Polakom. Jak się okazuje, rząd nie wyklucza ograniczenia działalności stoków oraz wyciągów narciarskich.

Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiWłaśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjamiCzytaj dalej

Czy sezon narciarski zostanie zablokowany podczas ferii zimowych? Głos zabrał minister zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat organizacji sezonu narciarskiego w Polsce. Z jego słów wynika, iż rząd nie wyklucza tego, że działalność wyciągów narciarskich oraz stoków zostanie ograniczona. Podobne informacje nieoficjalnie zebrał jeden z dziennikarzy RMF FM, Krzysztof Berenda.

- W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, by stanowczo wypowiadać się o planach na ferie - oświadczył w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego słowa potwierdzają, iż to, jak zorganizowany zostanie sezon zimowy, będzie uzależnione od dalszego rozwoju pandemii koronawirusa.

- Generalnie mamy zdefiniowane bardzo wyraźnie progi, które będą powodowały luzowanie obostrzeń - zaznaczał Niedzielski. Czy sezon narciarski zostanie zablokowany? Wypowiedź ministra wskazuje na to, iż istnieją duże szanse na to, że sezon narciarki będzie funkcjonował w ograniczonym trybie lub zostanie zupełnie zablokowany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Obecnie funkcjonujące rozporządzenie związane z walką z koronawirusem ogranicza między innymi działalność hoteli. Są one zamknięte dla osób podróżujących turystyczne oraz rekreacyjnie. Wyjątkiem są jedynie wyjazdy służbowe.

Luzowanie obostrzeń nastąpi dopiero w momencie, gdy dzienna liczba zakażeń spadnie do odpowiednio niskiego poziomu. Jak się okazuje, kłopot może być również ze stokami oraz wyciągami narciarskimi.

- Jeśli bilanse nowych zakażeń nie spadną poniżej 10 tysięcy przypadków na dobę, to rząd może zablokować start sezonu narciarskiego - nieoficjalnie ustalił jeden z dziennikarzy RMF FM, Krzysztof Berenda. Powodem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na stokach często ludzie tłoczą się w kolejkach do wyciągów, a także restauracji czy choćby parkingów.

Dzisiaj grzeje:

1. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku

2. „Rolnik szuka żony”. Niewiarygodne doniesienia o Macieju, fani: ”związał się z dziennikarką TVP”

3. Śnieg i mróz uderzą znienacka w Polskę już za kilka dni, wiemy gdzie będzie biało. Polacy muszą się przygotować

Dla branży narciarskiej będzie to ogromnym problemem. Zwłaszcza, zważając na to, że już za kilka dni ruszyć ma naśnieżanie stoków, co jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem.

Zimowa turystyka górska oraz narciarska jest potężną gałęzią gospodarki, a także źródłem utrzymania setek tysięcy ludzi. Duże oczekiwania z okresem świąteczno-noworocznym oraz feriami wiąże również branża hotelarska i gastronomiczna. W tym okresie możliwe byłoby choć częściowe odrobienie strat spowodowanych obostrzeniami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionce
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Najczęściej pojawiający się objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych, trzeba wiedzieć
  4. Ujawniono, co czeka Polaków już 10 grudnia. Fantastyczna wiadomość ws. koronawirusa, trzeba trzymać kciuki
  5. Widmo ogromnego strajku zawisło nad całą Polską. Konsekwencje mogą być katastrofalne
  6. Nie mieści się w głowie, co Okrasa dodaje do sałatki jarzynowej. Zaskakujący składnik podkręca jej smak
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News