Fatalna wpadka TVP Info. "Choć raz powiedzieli prawdę"

Fatalna wpadka TVP Info. "Choć raz powiedzieli prawdę"

We wpisie TVP Info na Twitterze zabrakło dwóch liter. Tą niewielką pomyłką, która diametralnie zmieniła znaczenie zdania, żyje cały internet. 

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego pojawiły się najważniejsze osoby w państwie. Nie zabrakło również Andrzeja Dudy. Prezydent wygłosił przemówienie, którego to właśnie część postanowiło zacytować TVP Info na swoim profilu na Twitterze. "Niech żyje wolna, suwerenna Polska na progu stulecia niepodległości" - powiedział prezydent. Jednak ktoś z pracowników TVP Info popełnił błąd. We wpisie zabrakło zaledwie dwóch liter. W efekcie przez pół godziny na ich profilu widniał post o treści: "@prezydent.pl: nie żyje wolna, suwerenna Polska na progu stulecia niepodległości".

W internecie nic nie ginie

Wpis usunięto po 30 minutach. Niestety potęga internetu jest ogromna. Jak wiadomo w sieci nic nie ginie. Screen z uwiecznioną fatalną pomyłką robi już furorę. Pojawiło się mnóstwo komentarzy. W cytatach zachowano oryginalną pisownie. "Czym byłby ten dzień bez faux pas TVP Info" "Zatknięto polską flagę na szczycie głupoty, za ostatnimi granicami śmieszności." "polecieli ostrzej niz TVN" "Czasem jednak udaje sie TVPISD......J napisac prawde,ale to rzadko,dzis napisali prawde" "Chociaż raz powiedzieli prawdę, szkoda że przez pomyłkę." "To tylko dwie litery a różnica jak między życiem a śmiercią..." Twitter Sprawę skomentował także Damian Syjczak, wiceprzewodniczący Koła SLD w Gryficach w województwie zachodnio-pomorskim. "Choć raz media narodowe napisały prawdę o obecnej sytuacji w Polsce" - napisał na swoim profilu na Twitterze.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News