Wpadki zdarzają się nawet podczas największych uroczystości państwowych. Tak było i na dzisiejszej uroczystości zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych… No właśnie, czego? Internauci przekonują, że „Rosja znów strollowała USA”. 

Podczas uroczystości inauguracyjnej wystrzelono fajerwerki, które miały układać się w znany wszystkim skrótowiec – USA. Pech chciał, że coś się popsuło i litery „A” nie było dobrze widać. Zamiast niej, na niebie pojawiło się „R”, co ku zdumieniu obecnych i uciesze złośliwych internautów, stworzyło gigantyczny napis „USR”.

Internauci natychmiast zaczęli „rozszyfrowywać” tajemnicze „USR”. Niemal wszyscy żartownisie momentalnie powiązali sprawę z aferą dot. rosyjskich hakerów, którzy mieli ingerować w wyniki amerykańskich wyborów. Internautom „udało się” wyjaśnić znaczenie skrótowca: United States of Russia – Zjednoczone Stany Rosji. Użytkownicy Twittera i innych mediów społecznościowych błyskawicznie podchwycili żart.

„Oh nie, Rosja zhakowała inauguracyjne fajerwerki” – pisze jeden z internautów. „Przekazanie władzy Putinowi i tak było bardziej subtelne niż bym się tego spodziewał”, dodaje inny. „Trump ujawnia swoje plany wobec Ameryki. Witajcie w USR” „Zabrakło jednego S” – dodaje użytkownik Twittera.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HLZ_jujE63U

...

Zobacz również