Ta wiadomość z pewnością zasmuci jego fanów w całej Polsce. Przez długi czas zachwycał wiedzą i błyskotliwością. Znany komentator wychował całe pokolenie naszych rodaków. 

Tomasz Smokowski pracował dla Canal+ przez 23 lata. W tym czasie był świadkiem najważniejszych i najpiękniejszych chwil polskiego i światowego futbolu. Ściągał przed telewizory tysiące widzów, prowadząc jeden z najbardziej opiniotwórczych programów o tematyce piłkarskiej, „Ligę Plus Extra”.

Przez prawie trzy lata był także szefem redakcji sportowej C+. Zrezygnował jednak z tego stanowiska, pragnąc skupić się na pracy komentatora. Teraz ogłoszono jego odejście z wielkiej telewizji. Smokowski pragnie rozwinąć niezależną twórczość.

Dziennikarz zamierza odejść po zakończeniu rundy jesiennej piłkarskiej Ekstraklasy. W emocjonalnym liście pożegnalnym, skierowanym do kolegów i koleżanek z pracy wytłumaczył powody decyzji. Gwiazda telewizji uspokaja swoich zszokowanych fanów i wyznaje, że pragnie realizować „własne projekty” oraz stworzyć kanał na YouTube.

Tomasz Smokowski pracę w telewizji rozpoczął w 1995 roku. Przez całą karierę wiedzy i umiejętności udzielił jedynie jednej stacji. Oprócz pracy komentatora zajmował się także filmem. Za nakręcony podczas MŚ w piłce nożnej w Korei i Japonii w 2002 roku reportaż pt. „W kadrze – Korea 2002” otrzymał nawet nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmów Sportowych w Mediolanie.

fot. YouTube/PrzegladSportowy

źródło: sport.pl

...

Zobacz również

Te zdjęcia Małgorzaty Rozenek zelektryzowały internautów!