Fanatycy stołecznego klubu piłkarskiego Legia Warszawa w głupi sposób zbezcześcili rondo imienia Stanisława Sedlaczka, twórcy polskiego harcerstwa i ofiary niemieckiego obozu śmierci Auschwitz.

Na jednym ze słupów podtrzymujących wiadukt nad rondem im. Sedlaczka pojawiło się graffiti przedstawiające herb Legii Warszawy w towarzystwie Wolfsangel (Wilczy Hak), który był symbolem nazistowskich oddziałów Waffen-SS. Na graffiti pojawiła się także nazwa „White Legion”, z którą identyfikują się najzagorzalsi kibice klubu.

Na całe szczęście bezczeszczące pamięć Sedlaczka graffiti zostało szybko usunięte przez służby porządkowe stolicy.

Stanisław Sedlaczek był współtwórcą Harcerstwa Polskiego w czasie niemieckiej okupacji. W 1941 został aresztowany i umieszczony w katowni na Pawiaku, kilka miesięcy później trafił do niemieckiego obozu śmierci Auschwitz-Birkenau gdzie niedługo potem zginął.

Internauci znaleźli też szalik Legii z Wilczym Hakiem. Odwoływanie się do tego typu symboli przez część kibiców stołecznego klubu jest o tyle dziwne, że fani Legii wielokrotnie urządzają happeningi, w których oddają hołd ofiarom III Rzeszy (chociażby Powstańcom Warszawskim).

szaliki

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również