Ogromne oszustwo wokół Familiady? Pod Strasburgerem ugną się kolana

Ogromne oszustwo wokół Familiady? Pod Strasburgerem ugną się kolana Źródło: screenshot/TVP

"Familiada" od lat jest jednym z ulubionych teleturniejów widzów stacji TVP. Wiele osób nie wyobraża sobie weekendowych popołudni bez ulubionego programu, jednak ostatnio coś zwróciło uwagę jego właścicieli. Niektórzy zaczynają podejrzewać ogromne kłamstwo związane z Familiadą. Nawet prowadzący, Karol Strasburger, będzie zaskoczony.

"Familiada" od wielu lat umila soboty i niedziele telewidzom dzięki zmaganiom dwóch drużyn, które starają się zgadnąć, jak na dane pytania odpowiedzieli tajemniczy ankietowani. Nikt nie spodziewa się, że spółka produkująca hitowego show TVP może być celem wielkiego oszustwa. Już wkrótce będzie wiadomo, co takiego dzieje się za kulisami teleturnieju. 

Producent teleturnieju Familiada manipuluje faktami? 

Zarząd spółki Astro, producenta kanału E-Sport TV oraz ulubionego programu Polaków, jakim jest "Familiada", podejrzewa poważną manipulację kursem swoich akcji. Zazwyczaj był bardzo stabilny: na bocznym rynku warszawskiej giełdy utrzymywał się na 70-80 groszach. Taki stan trwał już od stycznia 2019 roku. W tym czasie sesje nie osiągały 100 zł, nie licząc 14 stycznie, kiedy to obroty wyniosły 11,2 tysięcy złotych.

Ostatni tydzień zapowiadał się tak samo, aż do środy, kiedy handlowano 113,1 tys. walorami spółki za 58,9 tysięcy złotych. Co ciekawe, wtorkowy kurs 69 groszy zmalał na koniec dnia do 53 groszy. Kolejne dni nie były lepsze, bo w czwartek kurs spadł do 51 groszy przy 891 złotych obrotu, a w piątek o około godziny 13:00 było to już 45 groszy przy obrotach rzędu 3,2 tysięcy złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziwna sytuacja na giełdzie wymaga szybkiego rozwiązania

W piątkowe popołudnie spółka Astro wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że ani sytuacja majątkowa ani finansowa firmy nie pogorszyła się oraz nie wydarzyły się żadne sytuacje, które maiłyby wpływ na tak wyraźne obniżenie wyceny spółki oraz jej akcji.

- Wręcz przeciwnie, notowany w ostatnich miesiącach wzrost oglądalności kanału E-Sport TV przekłada się na rosnące przychody ze sprzedaży czasu reklamowego i w efekcie prowadzi do systematycznego polepszania sytuacji finansowej emitenta. Biorąc pod uwagę powyższe, Zarząd nie widzi racjonalnego uzasadnienia silnej przeceny akcji spółki, która miała miejsce we wskazanym dniu - skomentowano.

Ponadto władze Astro mają pewność, że nikt z pracowników, w tym także z zarządu oraz rady nadzorczej, nie sprzedawał w ostatnich dniach walorów firmy. Pojawiło się podejrzenie o manipulacji kursem i jeszcze w piątek skierowano w tej sprawie wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego.

To szokujące informacje nie tylko dla fanów teleturnieju "Familiada", ale też dla Karola Strasburgera. Jeśli ceny akcji producenta programu dalej będą tak spadać, to nie można wykluczyć, że całe przedsięwzięcie zostanie zakończone. Oznaczałoby to, że po tak wielu latach prowadzący musiałby poszukać sobie nowego zajęcia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne wyznanie Anny Muchy! Aktorka z córką spędziła 4 godziny na komisariacie!
  2. Legendarna polska aktorka zginęła tragicznie razem z mężem. Mogła zrobić międzynarodową karierę
  3. Nie żyje gwiazda seriali Polsatu. Przed śmiercią nagle zmieniła testament, wielkie poruszenie!
  4. Setki tysięcy Polaków nie dostaną 13 emerytury. Jest już projekt ustawy o tym, komu się NIE NALEŻY
  5. Gigantyczna wpadka w "M jak miłość"! Przejdzie do historii jak śmierć w kartonach

Źródło: Wirtualne Media

Następny artykuł