Fala gwałtów w kanadyjskim wojsku. Setki ofiar molestowania

Fala gwałtów w kanadyjskim wojsku. Setki ofiar molestowania Źródło: źródło: forces.gc.ca

Kanadyjski ośrodek zajmujący się sondażami, StatCan, opublikował właśnie wyniki badań, które dotyczyły molestowania seksualnego. Okazuje się, że odsetek osób, które w zeszłym roku były ofiarami molestowania seksualnego jest znacznie wyższy w armii niż w całej reszcie społeczeństwa.

Według badań StatCan, 960 osób zatrudnionych w wojsku padło w 2015 roku ofiarami molestowania seksualnego. Mowa tutaj o ogóle zatrudnionych przez armię - zarówno o mężczyznach, jak i kobietach, które molestowano 4 razy częściej niż mężczyzn.

Wyniki są jeszcze gorsze, jeśli brać uwagę tylko te kobiety, które zatrudnione są w niepełnym wymiarze czasu. Wśród nich aż co dziesiąta musiała zmagać się z molestowaniem ze strony innych żołnierzy.

Prawie połowa molestowanych kobiet (49%) wskazuje za napastników osoby wyższe rangą lub bezpośrednich przełożonych. Z kolei 56% zgwałconych mężczyzn wskazuje za swoich oprawców koleżanki i kolegów o tej samej randze.

Liczba 960 osób to 1,7% wszystkich zatrudnionych w wojsku Kanady. Problem seksualnego molestowania występuje na znacznie mniejszą skalę w reszcie społeczeństwa Kanady, gdzie dotyczy niecałego procenta - 0,9% - wszystkich osób.

Seksualny proceder w kanadyjskim wojsku może odbywać się jednak na jeszcze większą skalę. O byciu ofiarą przemocy seksualnej poinformowała bowiem co czwarta kobieta chociaż raz od momentu, kiedy wstąpiła do armii.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: wp.pl pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News