Jak czytamy na portalu radia RMF FM, Biuro Ochrony Rządu na kilka dni przed incydentem z samochodem prezydenta Dudy zostało poinformowane o „planowanym zamachu”. Służby zignorowały jednak tą informację i zajęły się nią dopiero po wypadku głowy państwa.

Z artykułu RMF FM, który powołuję się też na ustalenia dziennika Fakt wynika, że na kilka dni przed incydentem z samochodem prezydenta Dudy, do Kancelarii Prezydenta zadzwonił anonimowy mężczyzna mówiący po niemiecku, który ostrzegał, iż „pewna grupa ludzi” planuje zamach na polską głowę państwa. Sensacyjna informacja gazety ma pochodzić od źródła wewnątrz służb specjalnych.

Informacja trafiła do Biura Ochrony Rządu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego jednak nikt się nią specjalnie nie zajmował aż do czasu po wypadku samochodu prezydenta Andrzeja Dudy.

Mimo wszystko, wciąż nie wiadomo kim jest anonimowy mężczyzna, który dzwonił do Kancelarii Prezydenta z ostrzeżeniem. Jak dowiedział się dziennik Fakt, wiadomo jedynie tyle, że „podjęto kroki i działania profilaktyczne”.

Do incydentu z udziałem samochodu prezydenta Dudy doszło na początku marca. O przyczynach wypadku pisaliśmy tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: rmf fm, rp.pl

...

Zobacz również