Fajerwerk dostał się na balkon. Wtedy rozpętało się piekło

Fajerwerk dostał się na balkon. Wtedy rozpętało się piekło Źródło: Fot. Wikipedia

Fajerwerki to potrafią być równie niebezpieczne, co spektakularne. Chociaż ciężko jest wyobrazić sobie bez nich niebo w sylwestrową noc, to jedno jest pewne - nie każdy powinien brać się za ich odpalanie. Do kolejnej tragedii doszło w Krakowie, gdzie niczego nieświadoma pani Ewa straciła dorobek swojego życia.

Fajerwerki to coś, bez czego wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie udanej imprezy sylwestrowej. Każdego roku puszczamy z dymem ogromne pieniądze, a ratownicy medyczni oraz lekarze mają ręce pełne roboty. Nie inaczej było i w tym roku.

Przez czyjąś bezmyślność Pani Ewa straciła dorobek swojego życia

Do ogromnego nieszczęścia doszło na ulicy Markowskiego w Krakowie. W mieszkaniu nieopodal Muzeum Lotnictwa rozegrał się istny dramat, który nieodwracalnie zmienił czyjeś życie. Pewien nieodpowiedzialny sympatyk fajerwerków odpalił je w taki sposób, że materiał wybuchowy trafił na balkon pani Ewy. Kobiety nie było wówczas w mieszkaniu, ponieważ świętowała wtedy nadejście roku 2019. Niestety, rozpoczął się on dla niej tragicznie. Mieszkanie spłonęło doszczętnie. Niewiele brakowało, a ogień rozprzestrzeniłby się do innych mieszkań w bloku, jednak zapobiegli temu czujni sąsiedzi. Sprawca póki co został nieuchwycony, jednak jest szansa na jego odnalezienie, bowiem cały dramat rozegrał się na strzeżonym i monitorowanym osiedlu.

Warszawa nie strzela. Fajerwerki wyparł pokaz laserów

Coraz więcej miast decyduje się na to, aby nowy rok witać przez zbędnych huków i puszczania z dymem potężnych pieniędzy. Przykładem takiego miejsca stała się Warszawa, która wraz z nowym prezydentem doczekała się innowacyjnego sposobu na świętowanie nowego roku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - W tym roku w Sylwestra Warszawa nie strzela. Podczas imprezy sylwestrowej organizowanej przez Warszawę nie będzie pokazu głośnych fajerwerków. Bąbel wygląda na zadowolonego - napisał prezydent na swoim profilu na Instagramie. Co szokujące, z pokazu fajerwerków zrezygnowała nawet Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. O decyzji tej poinformował Jerzy Owsiak, który początkowo nie miał zamiaru rezygnować ze swojego "światełka do nieba". – Nie strzelamy! Dzięki za wczorajszą kulturalną dyskusję. Mam nadzieję, że nasze odstąpienie od pokazu fajerwerków przyczyni się do globalnego zakazu urządzenia strzelania na dziko, co istotnie jest wielką zmorą sylwestrowego dnia, nie tylko w dużych miastach, ale całej Polsce – napisał na swoim Facebooku działacz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przepowiednie na 2019. PRZERAŻAJĄCE! Najgorsze dopiero przed nami?
  2. Ile zarabia Martyna Wojciechowska? Zarobki gwiazdy zwalają z nóg
  3. To dlatego Agata Duda wciąż jest z Andrzejem? Prezydent wyjawił porażający sekret!
  4. Małgorzata Rozenek i jej dziwny przesąd noworoczny. Wiedzieliście o tym?
  5. Barbara Kurdej-Szatan ofiarą oszustów. Aktorka na skraju przepaści
  6. Magda już nigdy więcej nie przyjmie księdza po kolędzie. Powód przyprawia o CIARKI!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News