Facebook zablokował konto posła Kukiz'15 za opublikowanie zdjęcia polskiej flagi. "To sprawa dla ABW!"

Facebook zablokował konto posła Kukiz'15 za opublikowanie zdjęcia polskiej flagi. "To sprawa dla ABW!"

Kontrowersje w związku usuwaniem i blokowaniem kont na popularnym portalu społecznościowym Facebook, wciąż nie cichną. Jak się właśnie okazało, kolejnym mającym problemy z portalem Marka Zukerberga jest poseł Kukiz'15, który zapowiada, że skieruje sprawę na drogę sądową. Jego zdaniem sprawą powinna zająć się również Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

W ostatnich kilku tygodniach, z portalu Facebook zniknęło kilka największych profilów skupiających wokół siebie środowiska narodowców. Permanentnie usunięte zostały takie strony jak Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska czy Obóz Narodowo Radykalny.

Sprawa urosła do tego stopnia, że narodowcy zapowiedzieli już protesty w tej sprawie przed warszawską siedzibą Facebooka, a w sprawę zaangażowały się już dwa ministerstwa tj. cyfryzacji i sprawiedliwości.

Zdaje się jednak, że administracja Facebooka nic sobie nie robi z kontrowersji jakie wywołują jej decyzje, ponieważ postanowiła zablokować kolejną stronę. Tym razem wybór padł na posła Kukiz'15, Marka Jakubiaka.

 - Będę z rodziną czy Facebookowi się to podoba czy nie! - napisał na swoim profilu FB Jakubiak dołączając do wpisu zdjęcie tłumu z białoczerwonymi flagami.  Posłowi chodziło oczywiście o nadchodzący Marsz Niepodległości.

Administracja portalu Marka Zukerberga uznała, że polityk opozycji złamał tym samym regulamin serwisu i zablokowała jego konto.

jakubiak

 - Nie ulega wątpliwości, że moja wolność wypowiedzi została w sposób brutalny zdeptana. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby profil polityczny posła był na 24 godziny wyciszany, zabierając mi prawo, możliwość wypowiedzenia się tylko dlatego, że umieściłem zdjęcie z morzem biało-czerwonych flag i napisałem tam jedno zdanie dosłownie, że ja z rodziną będę, czy to się Facebookowi podoba czy nie - powiedział Jakubiak w rozmowie z TVP Info.

- Mówimy tutaj nie o jakichś żartach, tu się zabrania w Polsce być dumnym z tego, że jesteśmy Polakami. Na to nie ma zgody, absolutnie. Będzie z Facebookiem akcja bez trzymanki. Takie godzenie w godność posła po pierwsze nie przystoi, a po drugie jest zwyczajnie ścigane prawem - oświadczył Jakubiak i zapowiedział, że skieruje sprawę na drogę sądową i do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak również dodał, według niego, sprawą powinna zająć się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: tvp info / wp Następny artykuł