"Fabienne" uderzy w wielkie polskie miasto. "Schrońcie się!"

"Fabienne" uderzy w wielkie polskie miasto. "Schrońcie się!" Źródło: facebook.com/OSP KRG Liśnik Duży

"Fabienne" w Polsce? Jesienne ochłodzenie mogła odczuć w sobotę niemal cała Europa Środkowa. Teraz, okazuje się, że dobrych wiadomości nie usłyszą zarówno mieszkańcy Śląska, jak i niemal całej Polski. Alert o niebezpieczeństwie i niepokojące wiadomości o najbliższych godzinach. Kto powinien zacząć się obawiać?

"Fabienne" nad Śląskiem. Rządowe Centrum Informacji ostrzegło mieszkańców Wrocławia o niebezpieczeństwie, związanym z nadchodzącym niżem. Temperatura w ciągu dnia sięgała tam zaledwie 14 stopni, a opady deszczu miały znacznie utrudnić poruszanie się ulicami miasta. Niekorzystna, a wręcz niebezpieczna aura panuje także w Lubuskiem. Już pojawił się przerażający film z województwa na zachodzie kraju.

Pogoda w Polsce. Kiedy minie niż "Fabienne"?

Podmuchy wiatru we Wrocławiu mają sięgać 90 km/h. Tym niesprzyjającym warunkom atmosferycznym ma towarzyszyć deszcz i nagłe ochłodzenie temperatury. Niż "Fabienne" rozpoczął prawdziwą jesienną słotę. - "Uwaga!" Wieczorem na południu województwa silny wiatr. Schroń się. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem są zagrożeniem. Śledź informacje pogodowe - takiego SMS-a otrzymali dzisiaj mieszkańcy Dolnego Śląska. RCB ostrzegło w ten sposób przed wichurą.

Ostrzeżenia o pogodzie w Polsce

Chociaż pilotażowy, program ostrzegania przed niebezpieczeństwem jest jednym z najnowszych pomysłów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Aby, za pomocą SMS-a dostać informację o zbliżających się niekorzystnych warunkach pogodowych nie trzeba się zapisywać. Centrum wysyła wiadomość lokalizując daną osobę. Jak podaje RCB alert jest wysyłany tylko w sytuacjach, które w znaczny sposób mogą zagrozić bezpieczeństwu osób lub ich mienia. Centrum ostrzega przed: nagłymi zmianami warunków atmosferycznych, intensywnymi burzami, gwałtownymi nawałnicami.

Czy niż "Fabienne" jest niebezpieczny?

Niż, który pojawił się już nad Polską przyniesie porywisty wiatr i opady deszczowe. Wiatr nie przypomina orkanu, jednak z niedzieli na poniedziałek mieszkańcy Wrocławia i okolic zdecydowanie odczują dolegliwe warunki atmosferyczne.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Najbardziej zagrożone są osoby, które zdecydują się wędrówki po Śnieżce. Tam wiatr osiągnie prędkość nawet do 150 km/h, a temperatura w nocy będzie bliska 1 stopnia Celsjusza. Poprzez wiatr, temperatura odczuwalna będzie wynosiła nawet -10 stopni! W Internecie już pojawiają się zdjęcia, pokazujące zmiany atmosferyczne. Niż "Fabienene" dotarł już do województwa lubuskiego. Przerażeni mieszkańcy sugerują, że na miejscu rozpętała się trąba powietrzna. Film opublikowany w mediach społecznościowych naprawdę wygląda zatrważająco. Niestety, niewykluczone, że podobne zjawiska atmosferyczne nie nawiedzą kolejnych województw.  ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ostateczny i nieodwołalny koniec lata. Szykuje się okropne załamanie pogody
  2. Burza piaskowa i trąba powietrzna nad Polską!
  3. Pogoda długoterminowa. Jaka pogoda na początek roku szkolnego?
Następny artykuł