Doszło do ewakuacji w samym centrum Warszawy. Przerażeni ludzie w pobliżu nie wiedzieli, co się dzieje. Liczba służb nie łagodziła poczucia paniki. Mieszkańcy stolicy obawiali się ataku.

Cała akcja zaczęła się o godzinie 17. Na dworcu Warszawa Śródmieście i w jego okolicach przeprowadzono masową ewakuację. Było mnóstwo dymu, zaś na miejsce wezwano aż cztery zastępy straży pożarnej. Okazało się, że powodem sytuacji był pożar w jednym z obiektów na peronie.

Ewakuowaliśmy pasażerów, na czas akcji wstrzymano ruch pociągów w obu kierunkach – powiedział straszy kapitan Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Ewakuacja i panika

Ewakuacja spowodowana pożarem wywołała panikę wśród pasażerów oczekujących na pociągi. Mieszkańcy Warszawy i okolic najbardziej przerażeni byli, że zamknięcie stacji może być spowodowane alarmem bombowym lub innym zagrożeniem terrorystycznym.

Sytuacja wywołała wspomnienia o ataku w Stalowej Woli, w którym życie straciła jedna osoba, jednak wiele zostało rannych

Według informacji medialnych nie tylko sam dworzec kolei podmiejskiej został zamknięty. Także cała okolica była odcięta przez służby. Przebywający w okolicy ludzie nie byli na bieżąco informowani o przyczynach ewakuacji.

fot. twitter.com/SP3QFE

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!


9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

Zobacz również