ewakuacja żywioł dramat za granicą
Pxhere Creative Commons CC0
Joanna Szwalikowska - 31 Października 2020

Kolosalna ewakuacja, siła żywiołu jest potężna. Dramatyczne wiadomości z zagranicy

Masowa ewakuacja w jednym z z krajów za granicą. Żywioł już w najbliższym czasie uderzy z potężną siłą. Ludzie obawiają się o swoje życie.

Masowa ewakuacja za granicą. Dramatyczne doniesienia obiegły świat. Jedno z państw przygotowuje się na potężne uderzenie żywiołu. Prawdopodobnie sytuacja będzie najgorsza od kilku lat.

Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCzytaj dalej

Kolosalna ewakuacja za granicą. Żywioł uderzy z nieprawdopodobną siłą

Filipiny przygotowują się na nadejście tajfunu, który może okazać się najsilniejszy od siedmiu lat. Ewakuowano już niemal milion osób. Porywy wiatru przekraczają już 250 kilometrów na godzinę. Sytuacja jest dramatyczna.

Do Filipin zbliża się tajfun Goni, który został określony mianem supertajfunu. Charakteryzują się one prędkością wiatru, która wynosi co najmniej 190 kilometrów na godzinę. Odpowiadają huraganowi piątej, czyli najwyższej możliwej kategorii w skali Saffira-Simpsona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Zbliżające się do Filipin tajfun stwarza zagrożenie dla największej wyspy Luzon ze stolicą kraju, czyli Manilą. Według zapowiedzi żywioł ma być najsilniejszym tajfunem, jaki od 2013 roku pojawił się w tym regionie. Wówczas w archipeplag uderzył tajfun Haiyan. Pochłonął on ponad 6,3 tys. śmiertelnych ofiar.

Filipińska Administracja Atmosferyczna, Geofizyczna i Astronomiczna (PAGSA) poinformowała, że w niedzielę o godzinie 1 czasu lokalnego, czyli w sobotę o godzinie 18.00 w Polsce, centrum tajfunu miało znajdować się w odległości 110 km na północny wschód od gminy Virac na wyspie Catanduanes.

W tamtym momencie prędkość wiatru dochodziła do 215 kilometrów na godzinę, natomiast porywy do 265 km/h. Żywioł miał poruszać się w kierunku zachodnim z prędkością ok. 25 km/h. Mogą pojawić się również bardzo intensywne opady deszczu. Istnieje zagrożenie, iż dojdzie do licznych powodzi oraz osuwisk ziemi.

Dzisiaj grzeje:

1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Kościół zamknięty, wierni nie wezmą udziału w dzisiejszych mszach. Pilną decyzję podjął Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju

3. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

W południowo-wschodniej części wyspy Luzon, w prowincji Albay zostało ewakuowanych 794 tysiące mieszkańców. Porty, decyzją władz, zostały zamknięte, natomiast rybakom zabroniono wypływać w morze. Linie lotnicze również zdecydowały się na odwołanie dziesiątek lotów.

Burmistrz miasta Infanta leżącego w prowincji Quezon, 140 kilometrów od stołecznej Manili w rozmowie z lokalnym radiem DZBB przekazał, że w terenie zostały już rozmieszczone zapasy najpotrzebniejszych produktów, a także ciężkie maszyny, które przeznaczone są do odgruzowywania, maski oraz odzież ochronną.

Poza pogodą dodatkowym zagrożeniem jest oczywiście koronawirus i konieczność zachowania reżimu sanitarnego w punktach ewakuacji. Filipiny, zaraz po Indonezji, zajmują w tamtejszym regionie drugie miejsce pod względem liczy zakażeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złodzieje nic nie ukradną ze sklepu. Właściciel zamontował specjalny monitoring
  2. Niedawno grał z Polską, teraz nie żyje. Tragiczna śmierć 36-letniego piłkarza
  3. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  4. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  5. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  6. Zaćmienie Księżyca i deszcze meteorytów. Listopadowe noce będą zachwycały. Kiedy i gdzie spojrzeć w niebo
  7. Najpyszniejszy syrop ze wszystkich, doskonały nie tylko na przeziębienie, ale i do deserów. Naturalna mikstura z malin nie ma sobie równych
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News