Ewakuacja w polskim mieście
pikio.pl
Weronika Wasiak - 17 Października 2020

Ludzie drżą o swoje życie, możliwa ewakuacja części polskiego miasta. Na miejscu służby, sytuacja jest coraz gorsza

Możliwa ewakuacja sporej części polskiego miasta. Sytuacja z każdą chwilą staje się coraz bardziej niebezpieczna, służby pracują na miejscu. Lokalna społeczność drży o własne życie, nie jest dobrze.

Ewakuacja nie doszła jeszcze do skutku, ale eksperci zdają się coraz bardziej przekonani, że lada moment konieczne będzie zabranie mieszkańców w bezpieczne. Nikt nie był przygotowany na taki obrót zdarzeń, służby nie mają wątpliwości, że najgorsze dopiero przed nami. Niepokój wśród Polaków narasta. Wiadomo już, gdzie skutki żywiołu mogą być najbardziej opłakane.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Służby w akcji. Sytuacja pogarsza się z każdą chwilą, konieczna może być ewakuacja

Przypominamy, że biuro prasowe urzędu miasta Opole poinformowało, że poziom Odry o godzinie 20:00 w piątek wynosił 574 cm i miał tendencję spadkową. W nocy z piątku na sobotę sytuacja zaczęła dynamicznie się rozwijać, co zmotywowało ekspertów do wydania ostrzeżenia trzeciego stopnia - alarmu przeciwpowodziowego. Fala wezbraniowa przeszła przez Opole nie przekraczając stanów alarmowych na Odrze. Władze Brzegu już przygotowują się do fali kulminacyjnej, która nadejść ma w niedzielę, a której wysokość może sięgać nawet siedmiu metrów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Ulica Bolkowska nadal pozostaje zamknięta, a służby zajmują się wypompowywaniem wody. Władze brzeskie nie kryją, że może dojść do ewakuacji mieszkańców z terenów, którym godzi zalanie, czyli: miejska wyspa oraz ulice Strzelecka, Cegielniana, Nadbrzeżna i Grobli. Ostateczna decyzja w tej sprawie wciąż jednak nie zapadła. Tymczasem lokalna społeczność coraz bardziej martwi się o swoje życie i zdrowie. Siedmiometrowa fala może doprowadzić do ogromnych zniszczeń. Radio Zet podaje, że na drodze krajowej nr 39, ze względu na wysoki poziom wód, możliwe są utrudnienia.

Służby stale pracują na miejscu, przygotowując się do uderzenia fali. Eksperci zakładają kilka scenariuszy tego, co ma się wydarzyć i, niestety, żaden z nich nie wydaje się szczególnie optymistyczny. Władze Opola i Brzegu na bieżąco informują o rozwoju sytuacji i podejmowanych decyzjach.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

- Fala kulminacyjna na Odrze o wysokości 587 cm przepłynęła przez nasze miasto. Obserwowaliśmy to, co działo się na rzece od Groszowic po Wróblin - czytamy we wpisie opublikowanym w piątek na facebookowej stronie miasta Opole.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. Zadziwiający pomysł wojska. Żołnierze użyją gogli AR do sterowania psami
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News