ewakuacja dramatyczne sceny szpital
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 15 Października 2020

Dramatyczne sceny w polskim mieście. Pacjentów wywożono pod osłoną nocy, służby miały ręce pełne roboty

Dramatyczne sceny w jednym z polskich miast. Ogłoszona została pilna ewakuacja placówki medycznej. Pacjenci byli wywożeni pod osłoną nocy. Służby miały ręce pełne roboty. Sytuacja jest poważna.

Dramatyczne doniesienia z jednego z polskich miast. Konieczna była ewakuacja placówki medycznej. Wszystko odbywało się pod osłoną nocy. Sytuacja jest bardzo poważna i wymagała natychmiastowej interwencji.

koronawirus kluczowe wytyczne zmienioneNiestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczneCzytaj dalej

Pilne ewakuacja ze szpitala w jednym z polskich miast. Wszystko odbyło się pod osłoną nocy

W szpitalu w Kozienicach w województwie mazowieckim czterech lekarzy okazało się zakażonych koronawirusem. W placówce pozostał zaledwie jeden lekarz zakaźnik, który wspierany jest przez medyków w innych oddziałów. Część pacjentów wypisano do domu, z kolei pozostali zostali przetransportowani do innych placówek. W czwartek, kiedy okazało się, że zakażony jest również ordynator chirurgii, padła decyzja o ewakuacji szpitala.

- We wtorek otrzymaliśmy potwierdzenie, że czterech lekarzy z oddziału zakaźnego ma pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa - informował starosta Andrzej Junf, informując, że sytuacja w szpitalu w Kozienicach jest bardzo trudna. Jak dodał, piąty lekarz z zakaźników nadal czeka na wynik testu, w środę pełnił on dyżur na oddziale drugi dzień z rzędu. Medykowi pomocy udzielają m.in. interniści, których oddelegowano do pracy w oddziale zakaźnym placówki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN gwiazda Bilguun losyBilguun był gwiazdą TVN, nagle zniknął i wszyscy o nim zapomnieli. Niebywałe, co robi dzisiajCzytaj dalej

- Jedna z lekarek zgłosiła się na ochotnika. To rzadkość, bo lekarze innych specjalności nie garną się do pracy z osobami zarażonymi koronawirusem - mówił Roman Wysocki, dyrektor szpitala w Kozienicach, cytowany przez Radio Zet. Niestety ogromny problem kadrowy pojawia się również wśród pielęgniarek. U jednej z nich zdiagnozowano zakażenie COVID-19, sześć pozostałych zostało objętych kwarantanną, miały one kontakt z lekarzami, u których również potwierdzono zakażenie.

Jeszcze we wtorek w szpitalu w Kozienicach było leczonych 25 pacjentów zdiagnozowanych jako zakażonych koronawirusem. W środę część osób, których stan na to pozwalał, zostało wypisanych do domu, z kolei pozostali zostali przetransportowani do innych placówek medycznych. Jak mówił dyrektor szpitala, nie może dojść do sytuacji, w której zabraknie personelu do opieki nad pacjentami.

Dzisiaj grzeje:

1. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

2. RMF: Absolutny zakaz wesel, zamknięcie szkół, skrócony czas pracy restauracji i barów w Polsce. Sztab kryzysowy już dziś przedstawi decyzje

3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia do wszystkich Polek. Zagrożenie jest ogromne

Decyzja o ewakuacji placówki padła po potwierdzeniu zakażenia u ordynatora chirurgii. Jak przekazał jej dyrektor, transport pacjentów miał miejsce w nocy oraz we w godzinach porannych w czwartek. Pacjentów przewieziono do szpitala znajdującego się niemal 80 km dalej - do Przysusza. Kilka dni temu szpital ten został przekształcony w lecznicę jedynie dla osób zakażonych koronawirusem. Obecnie placówka jest w fazie przystosowywania się do nowych warunków, co oznacza, że brakuje w niej jeszcze specjalistycznego sprzętu medycznego oraz specjalistów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najlepsza możliwa wersja kultowego dania. Obłędne kotlety schabowe po góralsku, smak Podhala na talerzu
  2. Polska flaga zbezczeszczona? Katastrofalna wpadka podczas meczu Ligi Narodów (FOTO)
  3. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  4. Mamy potwierdzenie, wyciekła lista chorób szczególnie niebezpiecznych w razie Covid-19. Duże zaskoczenie
  5. Koronawirus utrzymuje się na nim nawet miesiąc. Każdy Polak ma je w domu
  6. W teleturnieju "Jeden z dziesięciu" padła odpowiedź, która rozbawiła wszystkich. Zawodnik poczerwieniał ze wstydu

ZakupyOficjalnie: zacznie się już od jutra. Pójdziesz na zakupy i mocno się zdziwiszCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News