ewakuacja niewybuch informacje
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 5 Grudnia 2020

W akcji straż, karetki i policja, ewakuują setki osób. Niepokojące sceny na północy Polski, ogromne utrudnienia

Ewakuacja ponad tysiąca mieszkańców Barczewa w województwie warmińsko-mazurskim. Działania rozpoczęły się dziś nad ranem. Powodem było odnalezienie niewybuchu. DK 26 pozostanie zamknięta na czas usunięcia niebezpiecznego znaleziska.

Ewakuacja w Barczewie. Ponad tysiąc mieszkańców, którzy wyznaczonych przez władze miasta było zmuszonych do opuszczenia swoich domów do godziny 9.30. Następnie patrol rozminowania przystąpił do akcji podejmowania odnalezionego niewybuchu.

Mamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejMamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejCzytaj dalej

Pilna ewakuacja ponad tysiąca mieszkańców w Barczewie

Ewakuacją objęte zostały: osiedle Zielone Wzgórze oraz ulice - Warmińska, Nadrzeczna, Północna, Widokowa, Wiejska i Zielona. W zabezpieczeniu terenu oraz działaniach usuwania niewybuchu bierze udział policja, straż pożarna, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zobacz także: Pojawiają się, gdy nasza tarczyca przestaje wyrabiać. Objawy, których lepiej nie lekceważyć

Jak informował burmistrz Barczewa Andrzej Maciejewski, obszar objęty ewakuacją jest zamieszkiwany przez 1188 osób.Mieszkańcy, którzy nie mają gdzie się udać na czas ewakuacji, mogą liczyć na pomoc. Przygotowano dla nich specjalne pomieszczenia w hali sportowej szkoły podstawowej przy ul. Wojska Polskiego. Przewiezione zostaną tam osoby obłożnie chore oraz wymagające opieki.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

- Ponieważ mamy pandemię, więc wśród ludzi mieszkających w tym rejonie są również chorzy na Covid-19 lub przebywający w kwarantannie domowej. Tym osobom wyznaczono oddzielne miejsca do izolacji i kwarantanny - informował burmistrz Barczewa.

Zobacz także: Tragedia podczas nauczania zdalnego. Nie żyje 11-letni chłopiec

Andrzej Maciejewski informował również, iż jest to sześciu zakażonych, a także około 20 osób objętych kwarantanną przez stacje sanitarno-epidemiologiczną. Działania spowodowane niewybuchem spowodują kilkugodzinne utrudnienia w ruchu.

Na pocisk natrafiono podczas prac, które prowadzone były w wykopie budowlanym przy ulicy Wiejskiej. Najprawdopodobniej jest to pocisk artyleryjski kalibru 120 mm z czasów II wojny światowej, który ma zasięg rażenia 500 m, informuje RMF FM. To właśnie na takim obszarze konieczna była ewakuacja.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, iż w związku z akcją saperów, która trwa w Barczewie, droga krajowa nr 16 pozostanie zamknięta. Blokada rozpocznie się o godzinie 11.00, a zakończy prawdopodobnie o godz. 14.00.

Trasa pozostanie zamknięta na odcinku od Łęgajn do Parczewa na wysokości skrzyżowania z DW 595 w kierunku Jezioran, przekazało RMF FM. Podróżujący powinni przygotować się na utrudnienia.

Wjazd do miasta z drogi krajowej nie będzie możliwy w podanych godzinach. Kierowcy, którzy będą poruszali się DK 16 na odcinku Olsztyn-Mrągowo, zostaną skierowani na specjalnie wyznaczone objazdy DK 53 i DK 57 przez Szczytno i Biskupiec.

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: EMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News