Ewa Kopacz doceniona w Brukseli. Oficjalnie została kandydatką na ważne stanowisko

Ewa Kopacz doceniona w Brukseli. Oficjalnie została kandydatką na ważne stanowisko Źródło: YouTube/na Temat.pl

Ewa Kopacz spektakularnie rozpoczyna kadencję w Parlamencie Europejskim. Była polska premier ma szansę objąć ważne unijne stanowisko. Już wcześniej została doceniona przez członków swojej europejskiej frakcji politycznej.

Ewa Kopacz może być zadowolona z początku swojej pracy w Brukseli. Najwyraźniej cieszy się dużym zaufaniem współpracowników, istnieje bowiem szansa, że już wkrótce będzie mogła pochwalić się dwiema ważnymi funkcjami. Na razie ma jedną z nich, a teraz toczy się gra o niezwykle prestiżowe stanowisko wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego.

Ewa Kopacz oficjalną kandydatką. Jest potwierdzenie partii

W Brukseli trwa rozdzielanie unijnych stanowisk. Twarde negocjacje dotyczą wyboru nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej. Wydawało się, że może zostać nim Holender Frans Timmermans, lecz teraz wszystko wskazuje, że bliżej stanowiska jest Niemka Ursula von der Leyen.

Zmiany zajdą też w Parlamencie Europejskim. Niespodziewanie okazuje się, że wiceprzewodniczącą PE może zostać Ewa Kopacz. O planach wystawienia kandydatury byłej polskiej premier media donosiły już jakiś czas temu. Teraz Europejska Partia Ludowa potwierdziła te informacje. Kopacz została oficjalnie ogłoszona kandydatką partii na to stanowisko.

- Zanim zostałam Premierem, byłam Marszałkiem Polskiego Sejmu. Pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii polskiego parlamentaryzmu. Dzięki temu doświadczeniu wiem, że warto rozmawiać i doprowadzać do kompromisu. Będę przestrzegać tych zasad - zacytowano Ewę Kopacz na Twitterze polskiej delegacji EPL.

Tajne głosowane Parlamentu Europejskiego w sprawie wyboru przewodniczącego odbędzie się w środę. Każdy kandydat przedstawi swoje krótkie oświadczenie, a następnie europosłowie oddadzą swoje głosy. Kandydat musi zdobyć bezwzględną większość ważnych głosów, by objąć to niezwykle ważne stanowisko. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ewa Kopacz została już doceniona. Wiceprzewodnicząca partii

Funkcja wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego będzie dla byłej polskiej premier niezwykle prestiżową funkcją, jednak nie pierwszą, jaką powierzono jej już w Brukseli. Wcześniej, na początku czerwca, Kopacz została doceniona przez kolegów ze swojej unijnej frakcji, Europejskiej Partii Ludowej. W szeregach EPL zasiadają europosłowie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ewa Kopacz została wybrana na wiceprzewodniczącą EPL. Zdaniem portalu "NaTemat", wystawianie byłej premier do objęcia prestiżowych unijnych funkcji może być elementem rywalizacji z Beatą Szydło, która do Europarlamentu dostała się z rekordowym wynikiem głosów. Jak podaje RMF FM, w PiS są plany, by także dla Szydło znaleźć ważne stanowisko w Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  4. Gdzie mieszkała Edyta Górniak zanim zdobyła sławę? Bardzo biedne warunki, aż ciężko uwierzyć, że tu dorastała gwiazda
  5. Dominika Gwit wpadła w furię. "Jestem piękną kobietą"; "Mam to w d*pie!"
  6. Media obiegły porażające informacje o zdrowiu aktora "Paździocha z Kiepskich". Te zdjęcia mówią wszystko

Źródło: Na Temat

Następny artykuł