Ewa Błaszczyk, przełom w leczeniu córki
screen/YouTube/Kultowe Rozmowy
Wiadomości Pikio - 8 Maja 2019

Fantastyczny przełom w leczeniu córki Ewy Błaszczyk

Ewa Błaszczyk doświadczyła ogromnego cierpienia, gdy jej córka zapadła w śpiączkę. Ostatnio pojawiła się szansa na jej powrót do zdrowia. To istotny przełom, który będzie dotyczył nie tylko córki aktorki, ale również innych chorych.

Ewa Błaszczyk ani na chwilę nie poddała się w walce o powrót do zdrowia swojej córki. 19 lat temu Ola Janczarska zakrztusiła się tabletką i zapadła w śpiączkę. Od tamtego momentu trwa walka o powrót dziewczyny do pełni sił. Wiele wskazuje na to, że w leczeniu tego typu przypadków szykuje się istotny przełom. 

Na początku tego roku w mediach pojawiła się radosna wiadomość, że córka aktorki zaczęła odzyskiwać przytomność. Dziewczyna reaguje już na bodźce zewnętrzne, jednak powrót do stanu pełnej świadomości po wielu latach w śpiączce będzie bardzo długim procesem. Pojawiła się jednak nadzieja, że już wkrótce Ewa Błaszczyk i jej córka będą mogły w pełni cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami. Medycyna cały czas się rozwija, a fundacja aktorki "A kogo?" ma zamiar wdrożyć nowoczesną terapię.

Anna Dymna przegrała z nałogiemAnna Dymna przegrała walkę z nałogiem. Po 14 latach wraca na złą drogęCzytaj dalej

Ewa Błaszczyk wciąż walczy o zdrowie córki. Fantastyczny przełom w leczeniu

Ewa Błaszczyk nie poddawała się ani na chwilę. Dziś aktorka stoi na czele fundacji "A kogo?", która już wkrótce rozpocznie budowę kliniki Budzik dla osób dorosłych. W jej ramach będzie działało laboratorium, w którym naukowcy będą opracowywać nowoczesne metody leczenia pacjentów, u których doszło do uszkodzenia komórek mózgowych.

Aktorka zapowiada, że jest to pionierska inicjatywa, w którą zaangażują się najlepsi specjaliści. Będą prowadzili szeroko zakrojone badania nad komórkami macierzystymi. Mają zamiar wypreparować białko, które będzie podawane bezpośrednio do mózgu chorego i pomoże mu szybciej wrócić do zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

jarosław kaczyńskiNajlepsze memy z Jarosławem Kaczyńskim. Przy ósmym popłakaliśmy się ze śmiechuCzytaj dalej

Pionierska metoda to nadzieja dla córki Ewy Błaszczak i innych chorych

Aktorka dołożyła wszelkich starań, aby w Polsce dostępne były najnowocześniejsze formy terapii. Ewa Błaszczyk doskonale zdaje sobie sprawę, jak wiele trudu trzeba włożyć w rehabilitację osoby przebywającej w stanie śpiączki, jednak cały czas ma nadzieję, że współczesna medycyna znajdzie sposób, aby skutecznie leczyć tego typu przypadki. Aktorka nie boi się pionierskich metod:

- Będziemy to robić jako pierwsi na świecie. To jest coś, co może przewrócić medycynę do góry nogami, bo pozwoli wyleczyć człowieka po wylewie czy udarze, osoby chore na parkinsona i stwardnienie rozsiane. To byłoby wręcz fantastyczne! - opowiedziała Ewa Błaszczyk w jednym z wywiadów.

Działalność aktorki może przyczynić się do uratowania życia i zdrowia bardzo wielu osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  2. 55-letnia aktorka urodziła córkę! Pokazała zdjęcie dziecka i wywołała BURZĘ w internecie
  3. Ikona światowego kina zmarła przez laty. Gdyby żyła, obchodziłaby swoje 90. urodziny
  4. Zabójca Pawła Adamowicza wciąż nie usłyszał wyroku! Zostanie poddany kolejnej obserwacji psychiatrycznej
  5. Konkubent matki brutalnie skatował Szymona. TVP informuje o tragedii 2-letniego dziecka
  6. Rodzina Joanny Kulig żarliwie się modli. Zostało im już tylko to

rodzina królewskaKrólewskie porody odbywają się według ścisłych zasad. Wiedzieliście o wszystkich?Czytaj dalej

 źródło: Plotek

 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News