Dramat niewidomej Ewy i jej chorej 7-letniej córki. Niedługo zostaną bez dachu nad głową

Dramat niewidomej Ewy i jej chorej 7-letniej córki. Niedługo zostaną bez dachu nad głową Źródło: https://zrzutka.pl/wu7rgx

Ewa przeszła w życiu trudniejsze chwile niż większość jej rówieśników. Niewidoma, nieuleczalnie chora kobieta nie myśli już o sobie. Martwi się wyłącznie o przyszłość swojej córki. Perspektywa utraty dachu nad głową zmusiła Ewę do natychmiastowego działania.

Ewa urodziła się z poważnym schorzeniem. Kolejne lata życia wcale jej nie oszczędzały. Wygląda na to, że ciążące nad kobietą fatum przeszło teraz na jej 7-letnią córkę. Obie powoli przestają sobie radzić z przytłaczającymi je problemami. Grozi im bezdomność.

Ewa przeciwko trudnościom

Ewa Mazurek skończyła 43 lata. Przez całe życie parła do przodu wbrew przeciwnościom losu. Urodziła się z zespołem Crouzona, który objawia się niedorozwojem kości czaszki, które nie nadążają za wzrostem mózgu. Genetyczna choroba powoduje deformację twarzy, wytrzeszcz oczu. Może doprowadzić również do upośledzenia umysłowego, albo ślepoty. Już jako 7-latka przeżyła kolejną traumę. Mała Ewa czekała w przedszkolu na swoją mamę, która miała nigdy nie nadejść. Rodzicielka dziewczynki niespodziewanie dostała wylewu, wkrótce potem zmarła. Sytuacja jej dwóch osieroconych córek była dramatyczna. Pół roku wcześniej straciły ojca. Ewa i jej starsza o 3 lata siostra trafiły do domu dziecka.

Podopieczni ośrodka wychowawczego byli skrajnie okrutni wobec nietypowo wyglądającej koleżanki. Dodatkowo choroba dorastającej dziewczynki wciąż postępowała. W końcu Ewa straciła wzrok. Po latach życie niepełnosprawnej kobiety znowu nabrało sensu. Urodziła córeczkę - Lenkę. Niestety dziecko odziedziczyło chorobę po swojej mamie. Ewa latami walczyła o życie i zdrowie córki. Mała przeszła nawet skomplikowaną operację w Dallas. Kiedy wydawało się, że życie wreszcie uśmiechnęło się do niewidomej, na kobietę i jej dziecko spadły kolejne problemy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ewa szuka mieszkania

W ferworze walki o życie małej Lenki Ewa nie miała czasu na poszukiwanie odpowiedniego lokum.  Przez długi czas obie zamieszkiwały mieszkanie socjalne, przydzielone im przez urząd miasta. 19-metrowa klitka, w której wydzielono malutką łazienkę i kuchnię zaczęła porastać grzybem. Kobiety musiały wyprowadzić się z dotychczasowego miejsca zamieszkania na własną rękę. Miasto nie zaoferowało im lokalu zastępczego. Pomogli im znajomi. Przyjaciel koleżanki Ewy zobowiązał się do płacenia za większe, komfortowe mieszkanie. Potem finansowaniem nieruchomości miała zająć się organizacja. Przez chwilę kobieta odczuwała prawdziwe szczęście. Jej radość nie potrwała jednak długo. Okazało się, że nikt nie będzie opłacał mieszkania, a właścicielka lokalu chciała go sprzedać.

Dzisiaj grzeje: 1. Siostry przez 40 lat robiły sobie zdjęcia. Ostatnie wzrusza do łez. Przygotujcie chusteczki
2. Myślał, że nastał spokój, po tym jak wszyscy poznali sekrety jego 16-letniej córki. Wszedł do jej pokoju i zamarł

Jeżeli chodzi o rodzinę chłopca to cieszy się dobrą opinią. Policja nie ma do nich zastrzeżeń, ale nie pozostawia sprawy w zawieszeniu. Prokuratura już prowadzi stosowne postępowanie.

Teraz Ewa znalazła się w dramatycznym położeniu. Do końca miesiąca musi zebrać fundusze na wyprowadzkę. Podkreśla, że nie może wyprowadzić się z miasta. Choroba jej i jej córki wymaga częstego monitorowania w szpitalu, do którego kobieta nie miałaby łatwego dostępu, gdyby wyprowadziła się na wieś. Niewidoma Ewa apeluje o pomoc do wszystkich ludzi dobrego serca. Jej prośbę można znaleźć tutaj.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera w słynnej mleczarni. Miliony Polaków zamiast mleka piło miks z wodą
  2. Agnieszka Woźniak-Starak odejdzie z telewizji i przejmie firmę męża? ”Teraz dzieło jego życia będzie kontynuować jego żona”
  3. 2-latka błagała, by przestał. Dziecko poniosło straszne konsekwencje po brutalnym gwałcie, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  4. Sąsiedzi skarżyli, że jego pies nie daje im żyć, gdy nie ma go w domu. Właściciel zamontował kamerę, by przekonać się, co wyczynia zwierzak
  5. Najlepsze zapiekanki pod słońcem. Genialne i proste przepisy, które od razu pokochasz

źródło: fakt

Następny artykuł