Znów zadecydowano o odłączeniu człowieka od aparatur podtrzymujących życie. Rodzina nie zgadza się z dramatyczną decyzją

Znów zadecydowano o odłączeniu człowieka od aparatur podtrzymujących życie. Rodzina nie zgadza się z dramatyczną decyzją Źródło: Pixabay - K Whiteford

Eutanazja powinna być stosowana jako ostateczność w momencie, gdy ciężko chory człowiek nie może liczyć na poprawę swojego stanu. Często jednak w ostatnim czasie dochodzi do niej wbrew woli bliskich. Niedawno taka tragedia wstrząsnęła Polską, a teraz znów doszło do takiej samej sytuacji.

Eutanazja wciąż nie jest powszechnie stosowana na świecie. Wiele krajów zabrania stosowania jej, uznając ją za sprzeczną z przepisami, lecz przede wszystkim z etyką zawodową. W wielu przypadkach to właśnie ten zabieg jest jednak konieczny, by zakończyć cierpienie ciężko chorego pacjenta. Przypadki tego typu zawsze wywołują ogromne kontrowersje oraz zażarte dyskusje. 

W ostatnim czasie słyszeliśmy o przypadku małego chłopca, który przez decyzję lekarzy, został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Stało się tak na skutek bardzo ciężkiej choroby, która nie dawała perspektyw na jego lepsze życie i powrót do zdrowia. Decyzja wywołała skandal, bowiem lekarze podjęli ją niestety wbrew woli rodziców dziecka. Teraz okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek, podobna sytuacja ma bowiem obecnie miejsce we Francji. Pewien mężczyzna poniesie śmierć zgodnie z opinią lekarzy, jednak wbrew woli protestującej rodziny.

Eutanazja to smutna konieczność

Nikt nie chciałby nigdy znaleźć się w sytuacji, gdy trzeba podjąć tak ważną decyzję dotyczącą kogoś bliskiego. Czasami jednak w życiu dochodzi do wypadków, po których należy zdać sobie sprawę, że śmierć jest jedynym sposobem, by przerwać cierpienie. Tak zdaniem lekarzy dzieje się w sytuacji chorego Francuza, który nie ma najmniejszych szans na to, by wrócić do pełni zdrowia.

Mężczyzna uległ wypadkowi na motocyklu, na skutek czego został sparaliżowany. Oddycha samodzielnie, lecz nie może mówić, czasami jedynie otwiera oczy. Sytuacja jest bardzo trudna, a stan ciężki, dlatego trzeba go obecnie podtrzymywać przy życiu za pomocą specjalnych maszyn. Lekarze po konsultacji z rodzicami pacjenta uznali jednak, że należy skrócić cierpienie pacjenta i pozwolić mu umrzeć. Problem w tym, że nie zgadzają się na to pozostali bliscy motocyklisty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Reszta rodziny nie zgadza się na takie rozwiązanie 

We Francji eutanazja jest nielegalna, lecz tym razem została podjęta specjalna decyzja. Problem w tym, że żona i rodzeństwo 42-latka nie chcą zgodzić się na to, by pozwolić mu odejść. Ich zdaniem takie rozwiązanie jest nieodpowiednie i głośno protestują przeciwko odłączeniu ukochanego członka rodziny od aparatury. 

Wygląda na to, że podjęta decyzja ostatecznie zostanie wykonana, co wywołuje wielkie poruszenie. W Internecie pojawiło się wiele głosów, zgodnie z którymi w tej sprawie powinno się czekać na porozumienie rodziców z żoną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o mężu Beaty Szydło. To, co robi nie mieści się w głowie. Będziecie w szoku, kiedy się dowiecie!
  2. Miała 27 lat, była u szczytu kariery. Śmierć odebrała jej WSZYSTKO. Do dziś opłakują ją MILIONY Polaków
  3. Dofinansowanie do in vitro? W Bydgoszczy pierwsze pary już są zapisane
  4. Znów zadecydowano o odłączeniu człowieka od aparatur podtrzymujących życie. Rodzina nie zgadza się z dramatyczną decyzją
  5. Szaleniec z siekierą w polskim mieście! Jedna osoba nie żyje
  6. Natalia Siwiec wygląda teraz jak Oliwia Bieniuk! Celebrytka skomentowała uderzające podobieństwo

Źródło: O2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News