Okazuje się, że Polska wcale nie jest tak zamknięta na imigrację, jak mogłoby się wydawać. Według najnowszych danych, które opublikował Eurostat, Polska zajęła drugie miejsce pod względem przyjętych w 2015 roku imigrantów.

I chociaż chodzi w tym zestawieniu tylko o imigrantów spoza UE, którzy zostali legalnie przyjęci na terenie danego kraju, to Polska może pochwalić się tym, że takich pozwoleń na pobyt wydała ponad pół miliona – 541,5 tys. Nasz kraj wyprzedziła tylko Wielka Brytania, która zalegalizowała przyjęcie 633 tys. imigrantów.

Tuż za Polską uplasowała się Francja, która w ubiegłym roku wydała pozwolenie na pobyt 226 tys. osób. Co ciekawe, Niemcy, które w zeszłym roku w sumie ugościły ponad milion osób spoza Unii, zalegalizowały pobyt tylko 194,8 tys. z nich. Tym samym zajęły w zestawieniu czwarte miejsce.

źródło: europa.eu
źródło: europa.eu

Znaczna część spośród przyjętych przez Polskę imigrantów to obywatele zza wschodniej granicy – zwłaszcza Ukraińcy. Warto dodać, że w 2015 roku liczba przyjętych legalnie w naszym kraju imigrantów spoza terenów Unii wzrosła o 186,1 tys. osób względem roku 2014.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: niewygodne.info, europa.eu
pt

...

Zobacz również