Od kilku dni mówi się o Europejskim Nakazie Aresztowania, który miałby zostać wydany za Donaldem Tuskiem. I chociaż rząd, m. in. pod postacią wiceministra sprawiedliwości zdementował te informacje, to politycy PiS prześcigają się w wymyślaniu kolejnych powodów wydania ENA.

Jakiś czas temu Polskę obiegła wypowiedź członka PiS Ryszarda Czarneckiego. Jego zdaniem Tusk powinien zostać aresztowany za udział w trzech aferach: Amber Gold, Ciechu oraz katastrofy smoleńskiej. Polityk nie uzasadnił jednak, jaka miałaby być rola Tuska w żadnej z wyżej wymienionych. Nie potrafił również podać szczegółów.

Teraz przed sądem Tuska chciałby zobaczyć europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Co ciekawe, swoją wypowiedź postanowił podeprzeć informacjami z mediów.

– Choćby z tej wiedzy, którą posiadam z mediów, sądzę, że w sprawie afery Amber Gold pan premier Tusk nie jest czysty – powiedział.

W przeciwieństwie do Czarneckiego, Kuźmiuk przygotował się nieco lepiej i wyjawił, które konkretnie zachowanie premiera było niezgodne z prawem.

– Moim zdaniem, jeżeli ostrzegał własnego syna, a jednocześnie nie ostrzegał Polaków przed noszeniem pieniędzy do piramidy finansowej, popełnił przestępstwo[…] Nie sądzę też, żeby wiceministrowie sprzedawali za darmo i na raty „Ciech” inwestorowi, a bez wiedzy i zgody Donalda Tuska – tłumaczył.

...

Zobacz również