Ta 21-latka to jedna z dwóch australijskich ofiar ostatniego zamachu terrorystycznego, jaki miał miejsce w nocy z 3 na 4 czerwca w Londynie. Sara Zelnak była wówczas na moście London Bridge, gdzie została śmiertelnie potrącona przez samochód zamachowców.

Tożsamość Sary potwierdziły wyniki badań DNA. O śmierci dziewczyny poinformowała jej matka, która jest zrozpaczona. 21-latka, która pracowała jako niania w Brisbane, miała wcześniej cudem uniknąć dwóch zamachów, jakie miały miejsce w Wielkiej Brytanii.

W marcu Sara była na moście Westminster Bridge 21 marca dokładnie na 24 godziny przed atakiem Khalida Masooda. Zamachowiec dzień później, 22 marca, staranował tłum osób, które poruszały się po moście. Zamachowiec w samochodzie śmiertelnie potrącił 6 osób, a 49 ranił. W maju Sara bardzo chciała wybrać się na koncert Ariany Grande w Manchester Arena, jednak spóźniła się nieznacznie z zakupem biletu. W samobójczym zamachu po koncercie gwiazdy Salman Abedi pozbawił życia 23 osoby i ranił 116 kolejnych.

Jak wspomina matka 21-latki, razem przeżywały, jak blisko śmierci znalazła się Sara. Niestety, tym razem nie udało się jej uniknąć ataku zamachowca. W bólu łączą się z matką przyjaciele Sary. Kondolencje rodzinie złożyły też władze Wielkiej Brytanii i Australii.

– Znajduję pocieszenie w tym, że nienawiści, która zabrała ją nam, nigdy nie miała w sobie. Była wyjątkową młodą kobietą – wspomina Sarę jej przyjaciółka, Elle Bishop.

...

Zobacz również