Jedna z europejskich stolic serdecznie dość ma już Polaków. Jak podają jej mieszkańcy, Polacy straszą, leżą i śmierdzą, niszcząc wygląd miasta. W sprawę zaangażowały się już władze, które ostrzegają przed antypolskim pogromem.

Berlin ma ogromny problem z bezdomnymi. W stolicy Niemiec żyje ich od 6 do nawet 8 tys. osób. Co gorsza, od 2 do 4 tys. z nich to Polacy. Niemcy mają ich dość i chcą, by wyrzucono ich z miasta. Szczególnie boli ich, że największy park w stolicy, Tiergarten, jest wręcz okupowany przez polskich bezdomnych. Jak mówi Stefan von Dossel, burmistrz berlińskiego śródmieścia, szczególnie przez ostatnie dwa lata pojawiła się masa polskich żebraków.

– Nie przeprowadzono jeszcze dokładnych badań. Z informacji, jakie przekazują nam krążący po mieście pracownicy socjalni oraz obsługa misji humanitarnej na dworcu Zoo, wynika, że od jakichś dwóch lat Polaków wśród bezdomnych przybywa – mówi von Dossel.

Nie tylko śmierdzą

Berlińczycy są wściekli przez polskich bezdomnych. Jak przyznają, chodzi o dwie rzeczy – niszczenie mienia i zaśmiecanie środowiska, a także agresję. Te pierwsze szczególnie widać na wspomnianym już Tiergarten, na którym wyrastają miasteczka z namiotów. Wokół pełno jest śmieci, fekaliów i paskudny odór.

Po drugie – berlińczycy czują się zagrożeni. Jak wskazują bowiem policyjne statystyki, coraz więcej przestępstw dokonują właśnie polscy bezdomni. Ci głównie po cichu kradną przechodniom ich kosztowności. Nie brak jednak zgłoszeń o rabunkach z pobiciem. Berlińskie władze planują deportować bezdomnych do Polski. W mieście już narastają bowiem antypolskie nastroje przez agresywnych bezdomnych, chcą zapobiec ich eskalacji.

źródło: onet.pl

Pamiętacie pierwszego "Big Brothera"? Tak zmienili się uczestnicy programu [ZDJĘCIA]


Oto szwajcarski pałac najbogatszego Polaka! Za ile go sprzedają? NIEWIARYGODNE!

Zobacz również