Europejscy przywódcy ostro krytykują i pouczają Polskę oraz Węgry

Europejscy przywódcy ostro krytykują i pouczają Polskę oraz Węgry

Prezydent Francji, Francois Hollande postanowił pouczyć Polskę i Węgry podczas nieformalnego szczytu Unii Europejskiej na Malcie. Do ostrej krytyki francuskiego przywódcy przyłączyli się również inni europejscy politycy. 

Podczas odbywającego się na Malcie nieformalnego szczytu Unii Europejskiej prezydent Francji, Francois Hollande wypomniał Polsce i Węgrom - według niego - krótkowzroczną politykę względem Donalda Trumpa.

Jak przekonuje francuski polityk, obydwa kraje powinny być świadome, że ich przyszłość powinna być wiązana z Unią Europejską a nie Stanami Zjednoczonymi. Według Hollande'a Polska i Węgry szkodzą wspólnocie poprzez brak solidarności i odcinanie się od unijnej polityki negatywnie nastawionej do nowego prezydenta USA.

Do ostrej krytyki ze strony francuskiego prezydenta dołączyli się również inni europejscy politycy, w tym m.in. premier Luksemburga Xavier Bettel, który oświadczył, że prezentowana przez Trumpa polityka uderza w jego wartości i wszystkie kraje europejskiej wspólnoty powinny razem się jej przeciwstawić.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News