To kolejna podejrzana paczka w ciągu kilku dni! Trwa ewakuacja w rządowych budynkach. Sytuacja jest bardzo poważna. Wciąż nie wiadomo kto za to odpowiada.

O sytuacji poinformował Premier kraju związkowego Turyngii, Bodo Ramelow. W komunikacie możemy przeczytać, że policja jest w trakcie sprawdzania tego czy przesyłka stanowi zagrożenie. Jak dodał, najpewniej przesyłka zawiera granaty.

Premier Ramelow oświadczył, że podejrzana paczka dotarła do urzędu w piątek. Od tego czasu aż do dziś czekała na półce. Może być bardzo niebezpieczna.

Akcja szantażysty?

Podobna sytuacja miała miejsce tydzień temu. Wtedy przesyłka z materiałami wybuchowymi została odebrana przez aptekę w berlińskim Poczdamie. Na początku listopada zaś w firmie z Frankfurtu nad Odrą w dziwny, podejrzany sposób doszło do samozapłonu jednej z przesyłek.

Śledczy podejrzewają, że seria feralnych przesyłek jest częścią akcji szantażysty. Ma on żądać milionów euro za przerwanie działań. Ze względu na to, że to kolejny tego typu przypadek w rejonie – Europejczycy są wstrząśnięci. Już teraz mówi się o zamachu na parlament.

Źródło: RMF24.pl

Najlepsze rozbierane okładki polskich gwiazd [ZOBACZ!]

Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!

Zobacz również