Wygląda na to, że ponownie to Węgry będą na ustach unijnych polityków. Viktor Orban właśnie zażądał milionów euro dla Węgier ze wspólnego budżetu, twierdząc, że Unia jest im to winna.

Chodzi o mur wybudowany na węgierskiej granicy z Serbią i Chorwacją, który ma chronić tereny Unii przed napływem kolejnych imigrantów. Orban skarży się, że to Węgry go wybudowały, a teraz ponoszą koszty jego utrzymania.

Czas, aby Bruksela spłaciła swój dług wobec Węgier – powiedział Janos Lazar, minister w rządzie Viktora Orbana.

Poinformował również, że węgierski premier wystosował do przewodniczącego Komisji Europejskiej, Jean-Claude’a Junckera oficjalne pismo w tej sprawie. Żąda w nim zwrotu kosztów za ochronę węgierskiej granicy, które od czasu powstania muru wyniosły już 800 milionów euro.

Węgry wznosząc ogrodzenie na swojej granicy z Serbią i Chorwacją i strzegąc jej przy pomocy policjantów i żołnierzy ochraniają wszystkich obywateli Europy przed napływem nielegalnych imigrantów i czas, by UE pomogła Węgrom tak, jak wcześniej Włochom, Grecji i Bułgarii. Nie można stosować podwójnych standardów – dodał Janos Lazar.

źródło: wrealu24.pl

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków