Wszystkie oczy są zwrócone na nowego premiera. Morawiecki ujawnił fakty, które ukrywano przez lata. Żaden z poprzednich premierów III RP nie odważył się dotąd, by otwarcie opowiedzieć o tak szokujących sprawach.

Wypowiedź Morawieckiego cytują już wszystkie media na świecie. Ludzie są w szoku, do tej pory nikt nie odważył się publicznie mówić o wpływach innych państw na Polskę.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki zdecydował! Całe ministerstwo idzie do kasacji

Fakty, które ukrywano przez lata

Zdarzały się przypadki pojedynczych osób, które podnosiły tę kwestię w internetowych debatach politycznych. Teraz premier Morawiecki oficjalnie potwierdza, że właścicielem Polski tak naprawdę są inne kraje.

– Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy. Szereg przedsiębiorstw przeszło w sposób grabieżczy w ręce prywatne, które też nie potrafiły wielu firm rozwinąć i one zostawały w stadium upadku w bankructwie, a często też powodowały, że było to zwykłe przejęcie udziału w rynku przez firmy zagraniczne. Wpadliśmy w sidła neoliberalne konsensusu waszyngtońskiego, w sidła nomenklatury, postkomuny i różnego rodzaju łobuzów budujących niekorzystny system dla polskiego społeczeństwa – oświadczył Morawiecki.

Misja rządu Morawieckiego

Szef rządu wspomniał również o słabej kondycji gospodarki naszego kraju, która jest spowodowana rządami lewicy i neoliberałów. Morawiecki oświadczył, że jego zadaniem jego rządu będzie naprawa tego sektora.

– Przed nami 20 lat odkręcania błędów z przeszłości – powiedział premier.

Europejskie państwa zachodnie nie mogą uwierzyć w oświadczenie nowego premiera. Otwarcie wypowiedział on wojnę z zagranicznym kapitałem, a to na tym przede wszystkim zyskują zachodnie rynki.

ZOBACZ TAKŻE: Totalne zaskoczenie! Oto pierwsza decyzja Morawieckiego

Źródło: newsweb.pl

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również