UEFA zagroziła rosyjskiej i angielskiej reprezentacji, że je zdyskwalifikuje z odbywających się mistrzostw Europy. Piłkarska organizacja stawia twarde warunki. 

Jak informowaliśmy wcześniej, na ulicach Marsylii doszło w ostatnich dniach do ogromnych zamieszek z udziałem kibiców reprezentacji Rosji i Anglii. Do masowych bijatyk dochodziło przed meczem Anglii i Rosji (1:1) w Marsylii. Ulice francuskiego miasta zmieniły się w prawdziwe pole bitwy. Nie wiadomo kto zaczął, aczkolwiek Brytyjczycy podają, że Anglicy wpadli w zasadzkę Rosjan. Media z tego kraju twierdzą, że zamieszki pomiędzy chuliganami to głównie sprawka przybyszów ze Wschodu. Z kolei rosyjskie media przekonują, iż to Brytyjczycy wywoływali najostrzejsze starcia.

ZOBACZ TAKŻE – EURO’16: Prawdziwa wojna na ulicach Marsylii. Starli się kibice Anglii, Rosji i Francji (video)

Teraz piłkarska organizacja stanowczo reaguje na skandaliczne zachowanie kibiców obydwu reprezentacji. Komisja Dyscyplinarna UEFA oświadczyła, że jeżeli ponownie dojdzie do awantur z udziałem fanów Rosji i Anglii, obie drużyny mogą zostać wykluczone z piłkarskich mistrzostw Europy.

W sumie w zamieszkach ucierpiało ponad 30 osób, w tym jedna trafiła do szpitala w stanie krytycznym.

ZOBACZ TAKŻE – Pierwsza ofiara Euro 2016. Mężczyzna walczy o życie po zamieszkach

https://www.youtube.com/watch?v=dYIEq_fFgbw

https://www.youtube.com/watch?v=kET1UjlTBMs

https://www.youtube.com/watch?v=tfsZCfbp7H8

https://www.youtube.com/watch?v=3tX-9uinv94

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rmf24

...

Zobacz również