Euro w Polsce! Duda ujawnił, KIEDY wejdziemy do strefy

Euro w Polsce! Duda ujawnił, KIEDY wejdziemy do strefy Źródło: Fot. Pixabay (Alexas_Fotos) - Wikipedia

Andrzej Duda zaskoczył media i obywateli! Zdradził, kiedy dojdzie do przejścia ze złotego na euro w Polsce. Oto co ujawnił w swej najnowszej oficjalnej wypowiedzi!

Głowa naszego kraju przebywa właśnie w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym, gdzie spotyka się z najważniejszymi europejskimi i światowymi przywódcami. Duda chętnie wypowiada się więc na temat gospodarczej przyszłości Polski. ZOBACZ TAKŻE: Senator Kogut przerywa milczenie! Uderza w PiS, Kaczyńskiego i Ziobrę

Zaskakujące wyznanie polityka

Prezydent poruszył między innymi temat ewentualnego wprowadzenia euro w Polsce. Zagadnienie to od lat elektryzuje krajową opinię publiczną. Oto, kiedy możemy spodziewać się zmian! - Premier Morawiecki jest ekonomistą, specjalistą w tej dziedzinie. Zawsze patrzyłem na to bardziej z punktu widzenia życiowego i mówiłem, że w moim osobistym przekonaniu my powinniśmy wejść do strefy euro wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka będą mniej więcej zbliżą się do przeciętnej w UE - powiedział stanowczo Duda. ZOBACZ TAKŻE: Barbara Skrzypek stoi za Kaczyńskim. To zaufany człowiek Jaruzelskiego!

Co dalej z euro w Polsce?

- Wtedy możemy myśleć realnie o tym, żeby na przejść na euro, żeby Polacy w UE zarabiali godziwe pieniądze w euro. To dla mnie podstawy element. (...) Zawsze miałem takie stanowisko - dodał także prezydent. Co ciekawe, głowa państwa postanowiła odnieść się także do przyszłości Unii Europejskiej oraz jej ewentualnych członków. Duda zdradził, jak widzi skład państw, które będą ją wspólnie tworzyć. ZOBACZ TAKŻE: Nowy szef MON zdruzgotany. Macierewicz właśnie zniszczył mu życie - Uważam, że drzwi do UE powinny zostać otwarte. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy kryzys związany z Brexitem, bo my wszyscy powinniśmy pokazywać, że UE jednak jest jednością, jest żywa i otwarta na te kraje i społeczeństwa, które do UE chcą przystąpić. Dlatego absolutnie uważam, że nie wolno zamykać drzwi do UE, że tych, którzy do UE aspirują, powinniśmy zapewniać, że jeżeli spełnią wymagane kryteria, to zostaną do UE przyjęci - powiedział stanowczo Andrzej Duda.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News