Wiemy co się działo w środku escape roomu Koszalinie. Wstrząsające, łzy napływają do oczu

Wiemy co się działo w środku escape roomu Koszalinie. Wstrząsające, łzy napływają do oczu

Escape room w Koszalinie stał się miejscem potwornej tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Teraz wyszły na jaw informacje, które przedstawiają, co tak naprawdę działo się wewnątrz budynku.

Escape room dla wielu osób jest wspaniałym sposobem, aby spędzić czas dobrze się bawiąc. Niestety w Koszalinie doszło do strasznego wypadku, w którym zginęło pięć 15-latek. Dziewczyny w ten sposób chciały uczcić urodziny jednej z nich, jednak nie zdołały opuścić budynku. Wszystkie zginęły z powodu zatrucia tlenkiem węgla, gdy w budynku wybuchł pożar. Teraz prokuratura przedstawiła, co dokładnie doprowadziło do tej tragedii.

Escape room: znamy przyczyny tragedii

Według informacji podanych podczas konferencji prasowej pożar został wywołany przez wadliwy piecyk gazowy, który stał przy recepcji. Śledczy uważają, że doszło do rozszczelnienia się instalacji, która była zasilana poprzez butle i właśnie to rozpoczęło tragiczny w skutkach pożar. - Śledczy wykluczyli instalację elektryczną jako przyczynę i źródło pożaru, upatrują go raczej w urządzeniach gazowych - stwierdził prokurator. Na podstawie obrażeń, które poniósł pracownik tego obiektu, stwierdzono, że chciał on pomóc uwięzionym nastolatkom. Niestety nie można go jak na razie przesłuchać, ponieważ został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Mężczyzna niestety nie zdołał uratować uczestniczek zabawy, ponieważ został odcięty przez płomienie, które uniemożliwiły otwarcia drzwi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Prokurator zaznaczył również, że piecyk, który był powodem pożaru rozszczelnił się najprawdopodobniej poprzez butle. Aktualnie sprawdzane jest, kto jest odpowiedzialny za dostawę tych konkretnych butli. - Nie był z sieci, był dostarczany w butlach - dodaje. Biegli zajmują się również sprawdzaniem monitoringu, który był zamontowany w obiekcie oraz system bezpieczeństwa, który powinien uchronić nastolatki przed tragiczną śmiercią. Zostały zapowiedziane już kontrole w podobnych obiektach w całej Polsce, które mają za zadanie zapobieganie podobnych tragedii. Escape roomy są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Według wielu takie kontrole powinny być standardem, ze względu na sam rodzaj proponowanej zabawy. Według niego grupa osób zostaje zamknięta w pokoju, z którego musi się wydostać w wyznaczonym czasie. Aby tego dokonać, musimy rozwiązać wiele skomplikowany zagadek. Miejmy nadzieję, że zapowiedziane kontrole sprawią, że pojawią się odpowiednie zabezpieczenia, które już nigdy więcej nie dopuszczą do podobnych tragedii.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda zdruzgotany. Poruszające oświadczenie prezydenta
  2. Ktoś do Ciebie dzwonił z tego numeru? NIE ODDZWANIAJ pod żadnym pozorem!
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  5. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News