Poruszające słowa ojca nastolatek zmarłych w escape roomie. Płakać się chce

Poruszające słowa ojca nastolatek zmarłych w escape roomie. Płakać się chce Źródło: Fot. youtube.com/ gk24.pl

Escape room w Koszalinie, który spłonął przed tygodniem, zabijając 5 osób, był miejscem największej tragedii w naszym kraju w ostatnim czasie. Ojciec jednej ze zmarłych dziewczynek w swojej mowie pożegnalnej wypowiedział słowa, które poruszyły wszystkimi obecnymi na pogrzebie.

Escape room, który był miejscem wielkiej tragedii, w ciągu ostatniego tygodnia odwiedzony został przez tysiące osób, które chciały złożyć kwiaty, znicze i upamiętnić zmarłe w nim mieszkanki miasta. W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się w czwartek 10.01. w Koszalinie także nie brakowało tłumów. W trakcie ostatniego pożegnania z mieszkankami miasta, ojciec jednej z nich powiedział wzruszające słowa, które poruszyły wszystkimi obecnymi na cmentarzu.

Escape room w Koszalinie spłonął. Pogrzeb ofiar

Ceremonia pogrzebowa została zaplanowana na czwartek 10 stycznia. W godzinach porannych ulicami miasta przeszedł kilku tysięczny tłum ludzi, który chciał oddać cześć pamięci zmarłych. Mszę w tym dniu odprawiał ksiądz Wojciech Pawlak, który był jednym z katechetów i nauczycieli religii w gimnazjum, do którego uczęszczały tragicznie zmarłe dziewczyny. – Trwa z nami w modlitwie pomimo kilometrów Ojciec Święty, wiedząc o tym, co przeżywamy. Wspierając nas modlitwą, prosząc dobrego Boga o niebo dla dziewczynek, a najbliższych przytulając do serca. Taka informacja, wiadomość od Ojca Świętego do nas dotarła – miał powiedzieć były nauczyciel ofiar pożaru.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wzruszające słowa jednego z ojców ofiar

Pomimo tego, że kilkutysięczny tłum nie został wpuszczony do kościoła, to i tak postanowił pożegnać Koszalinianki. Gdy tłum wraz z rodziną doszedł na cmentarz, ojciec jednej ze zmarłych zdecydował się powiedzieć słowa, które wzruszyły wszystkich obecnych na uroczystości. - Nasza rodzina to zawsze będzie pięć osób, w tym ty – powiedział rozpłakany mieszkaniec Koszalina. Rodzina, jak też bliscy w trakcie swoich mów nad trumnami najbliższych poprosili, żeby nie składać im w tym dniu kondolencji. Przed tygodniem, na słowa skierowane w kierunku rodzin ofiar pożaru zdecydował się, chociażby prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński, który zapewnił rodziny, jak też opinię publiczną o konieczności zbadania sprawy i skontrolowania wszystkich escape roomów. Na razie, policja wraz z prokuraturą zatrzymały właściciela spalonego przybytku, jak też projektanta pomieszczenia, w którym doszło do pożaru. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Pawłowicz o chorobie alkoholowej. Polacy są zażenowani
  2. Syn Szydło chodzi po kolędzie. Wiemy co mówią o nim parafianie
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
  5. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News