Apel Episkopatu do rodziców, dotyczący edukacji seksualnej. "Zachowajcie czujność i roztropność"

Apel Episkopatu do rodziców, dotyczący edukacji seksualnej. "Zachowajcie czujność i roztropność" Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Episkopat Polski wystosował apel do rodziców. Hierarchowie Kościoła kolejny raz zabierają głos w sprawie edukacji seksualnej. Sugerują, żeby zachować czujność i rozwagę.

Episkopat Polski po raz kolejny zabrał głos odnośnie ludzkiej seksualności.  Zaapelował do rodziców, żeby uważali i zachowali się roztropnie w związku z edukacją seksualną. Hierarchowie Kościoła mają pewne określone zdanie na ten temat, które usiłują przekazać wiernym. 

Episkopat Polski przestrzega 

Episkopat Polski przestrzega przed edukacją seksualną. Wystosowanie apelu do rodziców jest reakcją na to, że przez niektóre samorządy planowane jest finansowanie dodatkowych zajęć w szkołach. Ten dodatek miałby również zawierać zajęcia dotyczące seksualności. 

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, bp Marek Mendyk, podzielił się swoimi refleksjami na temat zagrożeń, które niesie takie działanie i zasugerował, jak powinni się w tej sytuacji zachować rodzice. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zalecana jest szczególna "czujność i roztropność"

Jak wiadomo Episkopat Polski z wielką niechęcią podchodzi do pomysłu wprowadzenia edukacji seksualnej w polskich szkołach. Teraz, w obliczu realnego dofinansowania tego typu zajęć dodatkowych dla dzieci, hierarchowie Kościoła zdecydowali się zareagować natychmiast. 

Szczególnie polski Kościół niepokoi to, że poza edukacją seksualną w niektórych placówkach proponowane będą również zajęcia związane z edukacją antydyskryminacyjną. Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Mendyk bardzo sceptycznie podchodzi do tego typu rozwiązań i jednocześnie delikatnie sygnalizuje, że rodzice mają prawo nie zgodzić się na to, żeby ich dzieci uczestniczyły w tego typu projekcie. Zaleca również szczególną "czujność i roztropność" w podejmowaniu decyzji. 

Wyraził również powątpiewanie w to, że tego typu lekcje mogą nieść za sobą jakąkolwiek wartość merytoryczną. W całym tym oficjalnym apelu daje się wyczuć niechęć i obawę związaną z dopuszczeniem dzieci do podstawowej wiedzy na temat seksu, antykoncepcji czy przeciwdziałaniu kulturze gwałtu. 

- Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje - można przeczytać w tekście sformułowanym przez Episkopat Polski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Potwierdziły się straszne doniesienia dot. Piotra Woźniaka-Staraka. Jest komunikat policji
2.Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Wygląda na to,że przedstawicielom polskiego Kościoła Katolickiego wybitnie nie na rękę jest wprowadzenie takich zajęć w szkołach i usilnie starają się wpłynąć na rodziców i zachęcić ich do bojkotu tego typu lekcji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Księżna jest śmiertelnie chora! Królewski lekarz ogłosił, że zostało jej tylko kilka lat życia
  3. Schudła ponad 100 kg, żeby w dniu ślubu byłego narzeczonego wyglądać jak modelka. Efekt zwali was z nóg
  4. Małgorzata Rozenek straciła cierpliwość. Publicznie oskarża PiS o problemy 3 mln Polaków
  5. Tego w oświadczeniu nie było. Meller komentuje odejście Magdy Mołek z DDTVN

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News